До Міжнародного жіночого дня EBA Dnipro поговорили з бізнесвумен: якими є правила їхнього успіху?

09 березня 2021 о 12:43 - 1221

Andrey FedorovAndrey Fedorov


До Міжнародного жіночого дня EBA Dnipro поговорили з бізнесвумен: якими є правила їхнього успіху?

До першого весняного свята Міжнародного жіночого дня EBA Dnipro поспілкувалися з представницями компаній, які є чудовим прикладом жінки у бізнесі, демонструють успішне втілення та реалізацію своїх проєктів. Вони відповіли на запитання та поділилися своїми досягненнями, мотивацією та порадами.

Алла Савченко, Голова координаційної ради Асоціації у Дніпрі, президент БДО Україна, аудит та консалтинг:

– Що є найбільш важливим для розвитку власника/директора бізнесу? Це можуть бути характеристики, цінності або навички.
Для власника, на мій погляд, дуже важливі якості лідера. У бізнесі лідерство – це про велику мету і про те, що може надихнути команду на виконання цієї мети. А для директора, крім лідерства, необхідно володіти хорошими менеджерськими якостями.

Чи були у Вас ментори, наставники та чи потрібні вони в бізнесі? Та чи хотіли б Ви стати ментором для когось? 
Коли я починала свій шлях у бізнесі, а це було досить давно – відразу після розвалу Радянського союзу, – у мене не було ані ментора, ані наставника. Тоді навіть бізнес-шкіл ще не було. Тому зараз я намагаюся допомагати молодим бізнесменам, особливо жінкам, із задоволенням виступаючи в якості ментора, коли мене запрошують.

Яку пораду Ви могли б дати тим, хто тільки розпочинає свою кар′єру або власний бізнес?  
Бізнес – це зовсім нелегка справа, тим більше в нашій країні. Це складна, але захоплююча гра, і не всім під силу витримувати всі ті навантаження і відповідальність, яку покладає на нас керування бізнесом. Але якщо Ви відчуваєте в собі сили, якщо у Вас є ідея, є команда – то чому б не спробувати, щоб потім всю решту життя не звинувачувати себе за втрачені можливості. Грайте і вигравайте, отримуйте задоволення від такої гри, але будьте готові до тяжкої праці та можливих труднощів і невдач. Але попри все вірте в себе – без цього ніколи не буває успіху.

Арпіне Саргсян, Директорка “МІМ”, впровадження нових галузевих технологій у виробництві

Який Ваш особистий секрет успіху?
Ніколи не замислювалася над цим питанням і, якщо подумати, то з упевненістю можу сказати, що основою успіху послужило створення міцної родини. І далі все залежало від того, наскільки наполегливо йшла до своєї мети, скільки прикладала зусиль і наскільки була цілеспрямованою. А в цьому всьому криються вже деталі зусиль, які були докладені на всіх етапах досягнення успіху. І вони весь час тривають, тому що ростуть і цілі!
Справжній успіх починається з правильного настрою, тому потрібно налаштовуватися позитивно і залучати успіх!!!

Як досягти поставлених цілей? Чи можливо їх змінювати в процесі?
По-перше, для досягнення поставленої мети потрібно для себе чітко уявити цю мету і поетапно йти до неї за допомогою щоденної послідовної роботи і головне – ВІРИТИ в це!
Неможливо однозначно відповісти на питання: “Чи можна змінити поставлені цілі?” Я вважаю це індивідуальним підходом кожного до своїх цілей, і для цього в процесі потрібно поміняти не мету, бо щось пішло не так, а способи досягнення цієї мети, або спробувати скоригувати її!

На вашу думку, кому в бізнесі легше: чоловікам чи жінкам?
У нашому суспільстві жінка має своє певне положення, але, звичайно, безперечно, загальноприйнято, що чоловікові легше в бізнесі, аніж жінці, і це ні для кого не секрет! Проте, це не означає, що жінці важко в бізнесі… там вже є свої плюси. Наприклад, відсутнє суперництво, яке є між чоловіками, тому в певній мірі спілкуватися навіть легше. Можу порадити всім жінкам у будь-якій діяльності вірити в себе. І в жодному разі не шукати різницю в професійних справах між чоловіками і жінками. Найважливіше – не боятися діяти!!!

Наталія Коваленко, Генеральна директорк ТОВ «Ледум», постачальник медичного та лабораторного обладнання

Що Вас підштовхнуло або надихнуло на створення саме цього напрямку бізнесу?
Випадково я дізналась, що в Україні відсутні контейнери для донорської крові, та мене дуже занепокоїло це питання. Саме тоді вдалося знайти та закупити контейнери на Курганському заводі «Синтез». Це й стало поштовхом для розвитку компанії, яка наразі займається постачанням устаткування і витратних матеріалів для Служби крові України.

Чи є в Вашому житті правило, якого Ви неухильно дотримуєтеся?
Я маю одне золоте правило – це завжди виконувати свої обов’язки.

Що було для Вас найбільшим викликом і найбільшим визнанням в професійній кар′єрі?
Як не дивно, але одночасно найбільшим викликом і найбільшим визнанням для мене стало досягення справедливості. А саме, мова йде про судові процеси з органами влади України, де врешті решт ми відстояли і продовжуємо відстоювати дієвість та ефективність Законодавства України, незважаючи на усі складнощі та перешкоди на цьому шляху.

Вікторія Черниш, Директорка Дніпропетровського Інженерно-технічного центру “Контакт”

Шлях до успіху завжди лежить через поразки. Як швидко оговтатись після програшу та налаштувати себе на подальші перемоги? 
Визнати поразку та чесно собі сказати про це, і не робити різких дій під впливом емоцій, щоб не “наламати дров”. Адже будь-яка поразка – це новий досвід. Позитивне мислення завжди налаштовує на рух вперед, допомагає визначитися з новим стартом, ставити нову мету, мотивувати себе на успіх і прийти до нього.

Хто для Вас взірець: в бізнесі та в житті? Поділіться найціннішою порадою, яку Ви отримали свого часу?
Зараз багато особистостей, яких можна визначити взірцем для себе: успішні бізнесмени, автори сучасних цікавих книг – від усіх береш потроху. Іноді декілька порад з прочитаної книги можуть перевернути твій світогляд та змусити тебе рухатись в іншому напрямку. Надзвичайно важливими є також оточуючі люди, які надихають нас. Для мене авторитетом є мій партнер у бізнесі – Дмитро Погребов. Ми разом вже понад двадцять років, а я не втомлююся вчитися в нього. Моя улюблена порада від нього: «Не метушися і завжди пам’ятай про почуття гумору».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: