Дніпрянам розповіли, як убезпечити себе від нещасних випадків на відпочинку

09 липня 2020 о 14:25 - 2486

adminadmin


Дніпрянам розповіли, як убезпечити себе від нещасних випадків на відпочинку

Представники служби порятунку та Комунального підприємства «Госпітальєри» ДМР провели на пляжах інструктаж для відпочивальників.

7 липня на Монастирському пляжі роздавали листівки-пам’ятки і демонстрували, як правильно витягувати людину з води, робити постраждалому непрямий масаж серця, штучне дихання і користуватися електричним дефібрилятором.

«Найчастіше у воді тонуть люди у нетверезому стані та, на жаль, діти. З початку червня в області потонуло 14 людей, 5 з них – діти. Переважно нещасні випадки трапляються на неофіційних пляжах. Там відсутні рятувальники, медики, не перевірене дно, немає буїв», – зазначив начальник водолазно-рятувальної групи Максим Гриценко.

За словами інструкторів, щоб допомогти людині, потрібно в першу чергу не панікувати, діяти чітко, якомога швидше викликати медиків і рятувальників, а під час самостійного надання домедичної допомоги не робити зайвих дій.

«Вміння робити непрямий масаж серця та правильно поводитися з електричним дефібрилятором – основний елемент, який допоможе під час порятунку людини. Цього не потрібно навчатися довгі роки у медичних навчальних закладах, достатньо майстер-класу. Крім випадків з утопленням, небезпечними також є теплові або сонячні удари. Особливо зараз – в аномальну спеку. Щоб допомогти, потрібно відвести людину в тінь, покласти прохолодну пов’язку на голову, дати відпочити і викликати швидку», – розповів інструктор з домедичної допомоги Всеволод Дорофєєв.

За словами директора пляжу на Монастирському острові, де проходив інструктаж кількість відпочивальників цього року збільшилася втричі. Особливо багато людей на вихідних.

«На пляжі щодня працюють медики та рятувальники. Останні, окрім вартування на вежах, патрулюють територію та попереджають відпочивальників через гучномовець про можливу небезпеку. Територію прибирають щодня, двічі на тиждень чистимо пісок, обстеження дна відбулося вже тричі», – сказав директор Монастирського пляжу Віталій Макаренко.

Відпочивальники, що отримали пам’ятки та спостерілаги за майстер-класом, схвально відгукуються про цю ініціативу.

І сподіваються, що в разі необхідності зможть надати першу допомогу.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: