Дніпровська районна ТВК з порушенням сформувала склад Слобожанської комісії (фото)

07 вересня 2020 о 20:27 - 4821

verasta3verasta3


Дніпровська районна ТВК з порушенням сформувала склад Слобожанської комісії (фото)

В Дніпровській районній територіальній виборчій комісії з порушеннями сформовано склад Слобожанської селищної  виборчої комісії.

Про це повідомляє Громадянська мережа «Опора».

25 серпня члени Дніпровської районної ТВК затвердили склад Слобожанської селищної комісії у кількості 17 осіб.

Спостерігач «Опори»  звернув увагу, що при жеребкуванні, яке відбулося 25 серпня, не помітили задвоєння у списку кандидатів до Слобожанської селищної ТВК.

Любов Бут була подана від двох суб`єктів подання одночасно: від «Слуги Народу» та «Опозиційної платформи – За життя». Через це жеребкування відбулося лише по 7 вакансіям.

Комісія вирішила виправити зазначену помилку на своєму п’ятому засіданні комісії, яке відбулося 31 серпня. Рішенням комісії був доданий ще один член (жеребок номер 8, цифра 4). В алфавітному списку з жеребкування це була Олена Змієнко («Блок Дмитра Голубова»).

Радник з юридичних питань Громадянської мережі «Опора» Павло Романюк зазначив:

«Наразі виборче законодавство не передбачає можливості внесення змін чи скасування ТВК власних постанов. Під час розробки законопроекту з удосконалення виборчого законодавства напередодні місцевих виборів обговорювалося питання щодо закріплення такої можливості, але в кінцевому варіанті відмовилися від цієї ідеї. Оскільки скасування власних постанов чи їх зміна не охоплюється повноваженнями комісії, яка ухвалила відповідне рішення, вбачаємо у цьому вихід за межі повноважень визначених Виборчим кодексом з боку Дніпровської районної виборчої комісії», – сказав Павло Романюк.

У частині 15 статті 36 Виборчого кодексу України зазначається: «Рішення виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийнято з перевищенням її повноважень, може бути скасовано виборчою комісією вищого рівня або судом. У такому разі виборча комісія вищого рівня має право прийняти рішення по суті питання».

За коментарями звертайтеся:

Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.

Тел.: 0678506592     email: oporavadim@gmail.com

Оксана Коновець, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області, тел.: 0503637536

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: