Дніпровські судді звернулись до центральної влади з приводу “туалетного шантажу” Філатова

03 серпня 2021 о 12:00 - 5376

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Дніпровські судді звернулись до центральної влади з приводу “туалетного шантажу” Філатова

Як повідомила 29 липня в Вищу раду правосуддя і Офіс Генпрокурора голова Амур-Нижньодніпровського районного суду Дніпропетровська Ірина Дяченко, в цьому суді вже кілька днів відсутня вода, що поставило установу на межу санітарної катастрофи і зробило неможливим ефективне здійснення правосуддя.

Про незвичайне ноу-хау місцевої влади по перешкоджанню ефективній роботі суду повідомляє сайт Sud.ua.

Як випливає з повідомлення голови суду до Ради правосуддя, вода в будинку зникла ще 26 липня.

В цей же день представники суду по телефону звернулися в контакт-центр Дніпра з повідомленням про відсутність в суді водопостачання. Однак заявка була проігнорована, а аварійна служба не прибула.

На наступний день, 27 липня, працівники суду повторно звернулися в контакт-центр в зв’язку з відсутністю води. На цей раз оператор центру повідомив, що оскільки попередня заявка суду не була виконана, то її просто списали без виконання.

Втім, 27 липня в суд все ж прибули працівники КП «Дніпроводоканал», які, разом з працівниками суду перевірили працездатність лічильника води і труби водопостачання. Будь-яких ушкоджень труб або лічильників при цьому виявлено не було. Будь-яких обмежень на поставку води в суд КП «Дніпроводоканал» також офіційно не приймало.

Подальші звернення суду в контакт-центр і аварійні служби результату не дали. Як випливає зі звернення Ірини Дяченко до Ради правосуддя, в суді запідозрили, що подачу води могли припинити навмисне, причому з подачі міської влади Дніпра.

«Суддівське співтовариство Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська вважає, що працівниками КП «Дніпроводоканал», яке підпорядковується Дніпровському міській раді, скоєно незаконне втручання в діяльність суддів Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська, оскільки працівниками КП «Дніпроводоканал» безпідставно обмежено водопостачання в будівлю Амур-Нижньодніпровського районного суду, що унеможливлює продовження повноцінної діяльності суду, а також може взагалі повністю припинити роботу Амур-Нижньодніпровського районного суду», – йдеться в повідомленні голови суду до Ради правосуддя.

Як інформує “Репортер”, 31 липня на фейсбук-сторінці мера з’явився пост, де Філатов заявив, що 5 років тому подібним чином тиснув на Індустріальний суд, а тепер – жертвою стали судді АНД району, які відмовилися приймати «зручне» меру рішення, а діють в рамках закону.

Дніпровський градоначальник визнав факт, що саме за його наказом комунальники перекрили АНД суду воду. Крім того, порахувавши це вдалим жартом, Борис Альбертович «подбав» про суддів, співробітників установи і фігурантів різних справ, що проходять в будівлі АНД суду, і наказав поставити біля входу в будівлю біотуалет. Судді не стали терпіти подібну поведінку мера-шантажиста і звернулися з офіційними заявами до української влади і правоохоронних органів.

2 серпня, в будівлі Амур-Нижньодніпровського суду дніпровські судді в особі заступника голови АНД суду Лариси Якименко зробили офіційну заяву, що стосується водної блокади, яку влаштував мер Дніпра. Судді звернулися до Президента Володимира Зеленського, Генпрокурора Ірині Венедиктової, Голові Ради суддів Богдана Монича, Вищої ради правосуддя, Голови Адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Руслану Вишневецькому, а також безпосередньо до мера Філатова і КП «Дніпроводоканал». Судді вимагають відновити водопостачання в будівлі АНД суду, аргументуючи протизаконні дії спробою міської влади «натиснути» на правосуддя.

Нижче – фото звернення голови Амур-Нижньодніпровського суду до представників центральної влади.

Відео звернення:

Судді також попросили Генпрокурора Ірину Венедіктову зареєструвати кримінальне провадження для встановлення винних у критичній ситуації, яка виникла в суді.

Повідомляється, що Амур-Нижньодніпровський районний суд вже не перший раз стикається з побутовими незручностями. Раніше, внаслідок крадіжки телефонного кабелю, в суді пропадав телефонний зв’язок.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: