«ДніпроTV» приховує інформацію – Антикорупційна правозахисна рада

12 грудня 2020 о 19:00 - 1761

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


«ДніпроTV» приховує інформацію – Антикорупційна правозахисна рада

Комунальне підприємство «Дніпровська міська студія телебачення» (відома як «ДніпроTV»)  не надало інформацію про своїх співробітників. За це директор Департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Артем Нідєлько, якому підпорядковане «ДніпроTV», відправився до суду.

Про це повідомляє сайт інформаційного агентства «Антикорупційна правозахисна рада».

У вересні журналісти  агентства звернулися до міськради Дніпра з проханням надати публічну інформацію про працівників «ДніпроTV». Такі дані дали б можливість розібратися в кадровій політиці комунального телеканалу. Адже лише директор «ДніпроTV» за 2020 рік змінювався кілька разів.

У період виборчої кампанії 2020 року комунальний канал займав відверто промерську позицію.

Але запитувану інформацію Артем Нідєлько (директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради) надавати відмовився. Пояснив це прагненням захистити конфіденційну інформацію про працівників КП «Дніпровська міська студія телебачення».

Всі пояснення чиновника міської ради зайняли чотири аркуші, хоча його аргументи суперечать законам України. Так, згідно з пунктом 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Згідно з пунктом 7 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» обмеження в доступі підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений. Тобто в міській раді могли зафарбувати дані ІПН, домашню адресу співробітника, але не повинні відмовляти в наданні документів.

Пункт 2 статті 5 Закону України «Про захист персональних даних» визначає, що не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення фізичною особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.

Але українське законодавство в міській раді Дніпра проігнорували.

Для захисту права на отримання інформації журналісти агентства звернулися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Співробітник регіонального представництва Уповноваженого  з прав людини в Дніпропетровській області двічі звертався до Дніпровської міськради. Але право на інформацію відновлено не було.

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Дніпропетровській області Тетяна Кокшарова в діях Артема Нідєлько побачила склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Справа була передана до Бабушкінського райсуду міста Дніпро.

На засідання чиновник не був двічі, послугами адвоката не скористався.

27.11.2020 Нідєлько Артем Володимирович був визнаний винним в скоєнні правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 212-3 Кодексу України. Співробітник мерії повинен буде сплатити штраф у розмірі 425 гривень.

Рішення суду директор Департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради може оскаржити в Дніпровському апеляційному суді.

Цим правом зараз активно користується його колега по міській раді – Дмитро Мовшин. Потерпілим у цих справах виступає журналіст “Антикорупційної правозахисної ради” Олександр Снісар, на якого у вересні було вчинено напад.

Директор Департаменту по роботі з активами міськради намагається оскаржити в апеляції рішення суду, за якими його визнали винним. Всі справи також стосуються порушень чиновником Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Раніше ми повідомляли, що у Нікополі стався конфлікт між журналістами та новообраними депутатами міськради.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: