Дніпропетровщина очолює всеукраїнський рейтинг виробників сільського господарства

13 квітня 2021 о 15:30 - 23569

AvatarVirsavia Gonchar


Дніпропетровщина очолює всеукраїнський рейтинг виробників сільського господарства

За даними рейтингу Директорату агропромислового розвитку та Державної служби статистики України, Дніпропетровщина — серед лідерів-виробників продукції сільського господарства у січні-лютому 2021 року. Перше місце у всеукраїнському рейтингу регіон отримав за найвищий індекс сільськогосподарської продукції. Він склав 113%.

Про це повідомили в Дніпропетровській обласній раді.

Дніпропетровщина також увійшла у ТОП-5 регіонів із найвищою часткою області в загальному обсязі виробництва продукції сільського господарства.

«Дніпропетровщина завжди була в лідерах із розвитку агропромисловго комплексу країни. На наших теренах зараз діють три тисячі фермерських господарств, а територія сільгоспугідь регіону — понад 2,5 млн гектарів. Розуміючи аграрний потенціал не тільки нашої області, а й України в цілому, Уряд прийняв постанову, яка розширює держпідтримку сільгоспвиробників на 2021 рік. Тепер дніпропетровські аграрії можуть отримати державну страховку на сільськгосп культури та відшкодування витрат від пошкодження посівів внаслідок надзвичайних ситуацій», — пояснив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Наразі аграрії області завершують необхідні закупівлі мінеральних добрив, засобів захисту рослин та палива. Вже придбали 120 тис тонн добрив та 40 тис тонн палива. Фермети також почали засів ярих зернових культур. Із 154 тис га, що заплановано засіяти на Дніпропетровщині цьогоріч, освоєно вже 16 тисяч гектарів. Це приблизно 11% від запланованої кількості ячменю, гороху — 7.5%, вівса — 10% та пшениці — 8%.

Також ми писали: Верховна Рада підтримала закон щодо стимулювання фермерських господарств.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: