Дніпро — отруйне місто

17 листопада 2020 о 10:07 - 6046
Дніпро — отруйне місто

Зазвичай екологічні катастрофи помічають занадто пізно. Еко-порушення протікають непомітно для людини. Дніпро цю стадію давно пройшов.

Як пише сайт Голос, посилаючись на Репортер, все навколо буквально кричить про підвищений рівень забруднення. Практично в кожному районі міста дніпряни скаржаться на сморід. Запах виникає від кількості шкідливих хімічних сполук в повітрі. Ними нас обдаровують незліченні дніпровські підприємства.

Один з яскравих прикладів — маслоекстракційний завод «Потоки». Там роблять масло і жири. Його відкрили в 2017 році, при каденції Філатова. Власники запустили виробництво задовго до отримання дозволу. Еко-активісти неодноразово фіксували підвищені викиди отруйних мікроелементів з підприємства. Це відразу помітили і місцеві жителі. Незважаючи на те, що в районі багато різних виробництв і металургійний завод «Інтерпайп», до 2017 року там ніколи так не смерділо.

Щоб побороти нестерпний, шкідливий запах в своєму мікрорайоні жителі прилеглих вулиць неодноразово виходили на пікети. Керівництво «Потоків» на діалог з дніпрянами не йде. Міська влада імітує підтримку місцевих і годує їх «сніданками». Борис Філатов неодноразово обіцяв вплинути на несумлінного виробника і змусити його поставити необхідні фільтри. Закликаючи віддати йому свої голоси, міський голова запевнив, що вже 5 жовтня фільтри будуть встановлені.

Ймовірно, Філатов дійсно високо оцінював свої шанси стати мером знову, в першому турі. Думав, люди не встигнуть зрозуміти, що їх знову обдурили. Проте, пройшло більше місяця і це стало очевидно. Мікрорайон, де розташовані «Потоки» до сих пір оповитий густим, смердючим туманом.

Батьки намагаються утриматися від прогулянок з дітьми. Вплив на здоров’я вони вже відчули. Дніпряни виявили причинно-наслідковий зв’язок між новим підприємством і самопочуттям своїх дітей, в останні 3 роки. Малюки стали регулярно скаржитися на головний біль і нудоту. На пенсіонерів така екологічна обстановка позначається аналогічно.

Еко-бот «Save Dnipro» до сих пір регулярно фіксує шкідливі викиди в мікрорайоні. Періодично відмітка доходить до оранжевого і навіть червоного рівня.

А Борис Філатов тим часом стверджує, що зробив все, що міг, і сподівається знову стати мером.

Це тільки один із прикладів, як міська влада ігнорує екологічну катастрофу в Дніпрі. Інші райони міста також страждають від своїх виробничих підприємств. Крім того деякі з них примудряються періодично зливати нечистоти в річку. А в Діївці зовсім: в 500 метрах від житлових будинків розгорнули гігантське звалище. Його Філатов теж обіцяв закрити ще в 2016 році, але замість цього продовжив  розширювати смітник.

Поділитися: