Дмитро Кулеба: М’яка реакція партнерів України на російську «паспортизацію» Донбасу була помилкою

03 травня 2021 о 11:30 - 801
Дмитро Кулеба: М’яка реакція партнерів України на російську «паспортизацію» Донбасу була помилкою

Недостатньо жорстка реакція на роздачу своїх паспортів Росією жителям окупованих районів Донбасу є помилкою партнерів України, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Це велика помилка наших друзів і партнерів, що вони не достатньо жорстко з самого початку відреагували на початок «паспортизації». Про це можна говорити. Я нікого не обвинувачую. Таке життя. Тобто не поставилися достатньо серйозно. Росія відчула, що можна, і розгорнула цей процес. Як ви розумієте, у нас фізично можливостей впливати на роздачу паспортів на окупованих територіях Донбасу дуже мало, але жорсткий санкційний тиск у відповідь на такі дії Росії суттєво пригальмував би. Оскільки такого тиску не було, були лише слова, то Росія поставила там конвеєр з роздачі паспортів», — сказав Кулеба в інтерв’ю «Радіо Свобода».

В результаті цього, підкреслив міністр, Росія отримала можливість заявляти про своє право «захищати» Донбас, оскільки там проживають громадяни РФ.

«А тепер ми чуємо заяви Козака, як під час останнього загострення, що ми будемо змушені захищати Донбас, тому що там живуть російські громадяни. Це конкретний наслідок цієї «паспортизації». Зараз її вже, скажімо чесно, зупинити доволі складно. Тому що момент було упущено. Це помилка, яку потрібно нашим друзям визнати», — заявив Кулеба.

Вважається, що мінімум 400 тис. жителів тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей отримали російські паспорти.

«Лица» також писали: Степанов: Мінімальна зарплата лікаря повинна бути не менша 23 тис. грн.

Поділитися: