Студенти з Дніпра створюють універсальний всюдихід

16 квітня 2021 о 18:00 - 756

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Студенти з Дніпра створюють універсальний всюдихід

Студенти коледжу ракетно-космічного машинобудування в Дніпрі працюють над універсальним всюдиходом, яким можна керувати з мобільного. Деталі виготовляють самі в цехах коледжу та на 3D-принтері. Спочатку планували як пристрій, який би міг допомагати рятувальникам або в сільському господарстві. Але, кажуть, якщо замінити матеріали, з якого виготовлений прототип, то всюдихід – теоретично – можна використовувати й на Марсі.

Про це повідомляє Суспільне.

Над розробкою працюють пів року троє студентів разом із викладачами. Олег Сітковський, який в проєкті відповідає за механічну підвіску, каже: це його дипломна робота.

«Це краще, ніж звичайний диплом, що роблять інші студенти, тому ми вирішили якось відрізнитися від інших», – сказав він.

Під час роботи виникало багато помилок, які доводилось виправляти, кажуть розробники. Сподіваються, що дипломний проєкт встигнуть доробити до кінця травня.

Для рятувальників, аграріїв, а може, й на Марс. Студенти з Дніпра створюють універсальний всюдихід

Микита Кулаєв відповідає за механічну частину. Каже, коштувала ця модель близько 6 тисяч гривень. Частину цієї суми дав коледж, також коштами допомагали викладачі, самі із одногрупниками витратили трохи менш як три тисячі. За його словами, у серійному виробництві всюдихід буде вдвічі дешевший. Розповідає, прилад може стати у пригоді рятувальникам або фермерам.

«Саме змінні модулі є його особливістю. Через те, що на нашому всюдиході можна замінити модуль, ми можемо встановити на нього будь-що. Наприклад причеп або маніпулятор», – сказав один з винахідників.

Як зазначив Микита Кулаєв, для того, щоб розробку використовувати в космічному просторі, треба для виготовлення взяти інші матеріали – для складніших умов.

За всю електроніку відповідає Владислав Артем’єв. Хлопець цікавиться схемотехнікою, багато чого вивчав поза навчальною програмою.

«Найбільша складність у тому, що цю освіту я фактично здобував сам, в додаток до інженерних навичок, потрібно було вивчити схемотехніку і інформації з цього не дуже багато. Потрібно було звертатися до англомовних форумів чи шукати інформацію на закордонних сайтах», – розповів він.

Для рятувальників, аграріїв, а може, й на Марс. Студенти з Дніпра створюють універсальний всюдихід

За задумом хлопців, керувати пристроєм можна буде із мобільного телефону. Всюдихід зможе розвивати швидкість до 20 кілометрів за годину.

“Лица” також писали: В Україні дозволили відкривати філії іноземним ВНЗ.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: