Для корупціонерів в Україні створено спеціальний Реєстр

12 березня 2021 о 08:30 - 1654

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Для корупціонерів в Україні створено спеціальний Реєстр

Знайти відомості про людину або компанію в Реєстрі корупціонерів можна за допомогою спеціальних фільтрів.

Про це повідомляє News.finance.ua.

Автор розробки — Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Його голова Олександр Новіков розповідає, що:

«Цей реєстр був переданий НАЗК від Мін’юсту в лютому 2019 року. І насправді до цього оновлення це був частково формальний інструмент, оскільки там був незручний пошук, не було даних про загальну кількість осіб, розподілу за категоріями. Тепер можна реально дізнатися, скількох всього людей засуджено і притягнуто до відповідальності за корупцію в Україні, скількох — за кримінальні злочини, скільки — за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, і скількох притягнуто до дисциплінарної відповідальності».

Розробники оновленого Реєстру створили інтерактивну карту правопорушень, завдяки чому будь-який користувач може побачити кількість осіб, які вчинили їх, у регіональному розрізі.

Але не тільки загальну кількість, а ще, так би мовити, і “якість” правопорушень. Скільки осіб вчинили злочини, скільки були притягнуті до відповідальності за порушення конфлікту інтересів, наприклад за незаконне отримання подарунків, тобто в кожній категорії правопорушень.

До того ж Реєстр корупціонерів передбачає введення публічного API. Що це? А це така функція, яка дає можливість усім учасникам тендерів у Prozorro автоматично отримувати інформацію про те, чи здійснювали певні посадові або юридичні особи корупційні правопорушення. Як результат — усунення можливості підробляти довідки та брати участь у тендерах особам, які вчинили такі правопорушення.

Керівник департаменту запобігання і виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач уточнює, що в Реєстрі корупціонерів був створений «внутрішній аналітичний блок». Він дозволяє Нацагентству швидко обробляти будь-які інформаційні запити, оскільки система автоматично згенерує звіт.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: