Для кого реконструюють Успенську площу у центрі Дніпра?

14 грудня 2021 о 13:00 - 17622

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Для кого реконструюють Успенську площу у центрі Дніпра?

У 2022 році у центрі Дніпра планують представити нову відреставровану Успенську площу.

У ГО “Громадський контроль” розібралися, хто найбільше виграє від цієї реконструкції.

Щоб зрозуміти логіку реконструкції площі Успенської, на яку витратять біля 330 мільйонів, треба дивитися всю територію навколо, починаючи з набережної.

Торік спилили блакитні ялинки біля цирку та на їхньому місці зробили паркування. Наразі дали добро на спил березового гаю і там теж планують зробити паркування. Хоч земля там державна, порушуючи законодавство, такі дозволи видає міська рада. Робиться це на користь забудови цілого кварталу під фірму. Ця фірма безпосередньо пов’язана з Єрмолаєвим.

З іншого боку цього кварталу знаходиться площа Успенська і там був будинок вчителя (Успенська 14). Останні 3 роки його ліквідували за підписом мера і цього року дали добро на розробку землеустрою під цим будинком.

На реконструкцію самої площі виділили 320 млн. грн. При цьому територія реконструкції лише 50 на 100 метрів. Наприклад, в інших містах за 55 млн. грн. повністю робили парки. Якщо відкрити тендер, то ми побачимо, що багато позицій завищені в порівнянні з ринком у 2-4 рази. Наприклад, за одне дерево сливи платили 95 703 грн., за сакуру 107 816 грн., за магнолію 125 028 грн. Аналогічна ситуація з плиткою та каменем, який використовується. Так ціна плитки за 1 квадратний метр 3000–10000 грн. Хоча в більшості випадків по Україні кладуть плитку за ціною в 10 разів меншою (близько 700 грн за квадрат).

При цьому фірма АКАМ, яка виграла тендер на ремонт площі, теж з орбіти Єрмолаєва. І щоб вони, напевно, виграли, вони прямо в закупівлі прописали, що камінь має бути з кар’єру “Кам’яна Піч”, який належить тій же групі осіб. Це безпосередньо порушує законодавство, і ДАСУ це зафіксувало. Прокуратура на прикладі інших парків встановила, що часом ціна відкатів становила 50%, тут, ми вважаємо, подібна ситуація.

Під час ремонту площі спиляли всі багаторічні дерева. Це з тим, що вели комунікації до будинків, які хочуть там побудувати. Зокрема, між вулицями Ломана та пл. Успенської буде збудовано 3-4 п’ятнадцяти поверхових будівлі. Раніше там була 1-2 поверхова забудова і, як наслідок, усі розуміють, які там виникли проблеми.

На розі площі Успенської та вул. Крутогірний узвіз 21 зараз розташувався Артсвіт у ще історичній будівлі. Так ось дивним чином землю під будівлею та поряд отримав на 15 років Центр єврейської освіти. При цьому в ньому серед уповноважених осіб перебуває Анастасія Кудрявцева, яка належить до орбіти Корбана, якщо простежити за іншими фірмами, де вона бере участь.

Безпосередньо до цієї землі примикає сотий ліцей. За інформацією “Громконтролю” від керівництва ліцею вже зараз шукають приміщення для перенесення ліцею на лівий берег та закриття будівлі на пл. Успенській. Останні роки одне з приміщень школи здають у найм, зазвичай через такі додаткові приміщення і відбувається захоплення території навчальних закладів (Документ). На даний момент ми ще не знайшли офіційних документів про закриття ліцею і можливо за рахунок публічного резонансу це не відбудеться.

Якщо дивитися на Успенську площу з третьої сторони, то там знаходиться спортивний майданчик олімпійського резерву №2. Так от землю поруч  вже передали в приватні руки і будують ЖК Бейт Машіах. А якщо подивитися фотографії з містобудівної ради, то там скрізь багатоповерхова забудова та жодної спортивної школи немає.

Як могла б діяти адекватна влада:

  1. Коли дозволяє Єрмолаєву та компанії забудувати квартал – зобов’язати там побудувати багаторівневий паркінг, а не спилювати блакитні ялинки та березові гаї.
  2. Будівлю та землі продавати на відкритих аукціонах, а не шляхом дивних варіантів передавати всі фірмі Інтерсервісбуд. Наприклад, Успенська 15 та Успенська 17
  3. Проводити відкритий архітектурний конкурс, щоб архітектори і могли обговорити варіант перебудови історичної частини міста.
  4. Проводити чесні закупівлі “без заточення” під свої, тоді ціни були б у 2 рази менші.

Хто задіяний та підписання документів: Філатов, Санжара (секретар міськради), Булик Іван (департамент), Анастасія Галицька, Дмитро Мовшин, Дмитро Волик, Олена Ведмідь.

Хто бенефіціар: Корбан, Єрмолаєв, інші

Хто не діє або покриває схему: Прокурор області Біжко (документи йому передавались останні 3-12 місяців)

Як змінити ситуацію: На жаль на даний момент працює лише розголос. Тому розголос цих фактів може на якийсь час зупинити хаотичну вирубку дерев у центрі і забудову історичного центру багатоповерхівками. Також розголос приверне увагу генеральної прокуратури і вони можуть почати діяти.

Як “Лица” повідомляли раніше:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: