Директор департаменту Дніпровської міськради «відмив» майже 16 мільйонів гривень

05 жовтня 2020 о 13:15 - 4243

adminadmin


Директор департаменту Дніпровської міськради «відмив» майже 16 мільйонів гривень

В провадженні Слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження за фактом протиправної діяльності посадових осіб Дніпровської міської ради, у результаті якого була оголошена підозра директору департаменту по роботі з активами Дмитру Мовшину. Про це повідомляє інформаційне агентство «Антикорупційна правозахисна рада».

Правоохоронними органами встановлено, що між Департаментом по роботі з активами Дніпровської міської ради та ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС» були укладені договори. На закупівлю послуги з розробки проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронної зони р. Дніпро.

Підрядник (ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС») придбав вказані послуги по договору субпідряду у підприємства ТОВ «БІЛДІНГ-ІНДАСТРІС». Останнє своєю чергою у ТОВ «ЛІНГВІНІ», ТОВ «МЕНДОРА» та ТОВ «РЕДЛІПС», які є підприємствами з ознаками фіктивності.

В ході досудового розслідування проведено ряд слідчих дій. Зокрема вилучено первинну фінансово-господарську документацію, листування щодо виконання робіт, висновки землевпорядної експертизи, тощо.

Висновком землевпорядної експертизи, проєкт землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду визнано не відповідними законодавству. Тобто згідно з умовами договору та чинного законодавства, яке передбачає для даного виду послуг проведення обов’язкової експертизи, послуги фактично не надані. Умови договору не виконано. Попри це, Дніпровська міська рада безпідставно перерахувала за фактично невиконанні роботи бюджетні кошти у сумі 15,7 млн грн.

Під час досудового розслідування зібрано достатньо доказів причетності директора департаменту по роботі з активами Мовшина Д.І. до кримінального правопорушення. Була оголошена підозра директору департаменту міськради Дніпра за ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 364 КК України. А саме у вчинені службового підроблення та зловживанні службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди. Яке завдало істотної шкоди державним та громадським інтересам.

28 вересня 2020 року слідчий у кримінальному провадженні звернувся до Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська з клопотанням про обрання підозрюваному Мовшину Д.І. запобіжного заходу. Просили про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, з можливістю внесення застави у розмірі спричиненого збитку 15,7 млн грн.

Проте, ухвалою слідчого судді Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська Книш А.В. застосовано у відношенні підозрюваного Мовшина Д.І., умисними діями якого було безпідставно перераховано ТОВ «ПРОМТЕХ ПРОЕКТ ЕНД СЕРВІС» за фактично невиконанні роботи бюджетні кошти у сумі 15,7 млн гривень запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 175 760 гривень.

На вказане судове рішення процесуальним керівником подано апеляційну скаргу.

Раніше «Лица» повідомляли, що міськрада Дніпра «розпилила» 1,2 мільйона бюджетних гривень на блогерів.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: