Народні депутати підтримали легалізацію криптовалют в Україні

03 грудня 2020 о 09:00 - 1837

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Народні депутати підтримали легалізацію криптовалют в Україні

Другого грудня український парламент у першому читанні проголосувала за законопроєкт що має на меті легалізувати ринок цифрових валют в Україні.

Його номер 3637, а назву він має таку: “Про віртуальні активи”, пише Еpravda.com, на сайті Верховної ради України такої інформації поки що немає.

Це не дивує, тому що з виступу ВР голови підкомітету з питань антикорупційної політики у сфері цифрових інновацій та публічних даних Олексія Жмеренецького можна почути, що цей законопроєкт підходить по поняття активів комплексно та не розглядає їх виключно як криптовалюти.

Також повідомляється, що рішення було прийняте за скороченою процедурою. Проєкт закону підтримали 230 депутатів, 1 – “Проти”, ще 68 – “Утримались”.

Жмеренецький в сесійній залі розповів про те, що експертне середовище оцінює обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами близько 150-200 мільйонів доларів на день. Капіталізація ж всіх віртуальних активів становить понад 2 мільярдів доларів.

Але, на жаль, весь цей час вся галузь заходиться абсолютно в тіні“, – журиться Жмеренецький.

А ось Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров втішається тим, що міжнародні криптокомпанії відтепер зможуть реєструвати блокчейн-бізнес в Україні. Та не розповідає, втім про те, що одна з найпопулярніших криптовалют — біткоїн зроблений, в першу чергу як анонімне знаряддя. Можна бачити рахунки користувачів цією кріптовалютою, та ніяким чином не можливо відслідкувати походження коштів на рахунку, її переміщення і власника віртуального гаманця.

Тому зазвичай криптовалютою розраховуються при незаконних операціях на незаконних сайтах в так званому “Даркнеті”. За біткоїни там покупають зброю, чи наркотики, чи навіть оплачують замах на життя і таке інше.

Мінцифра буде регулятором цього ринку, крім окремих випадків, де вступає НБУ чи Нацкомісія з цінних паперів.

Жмеренецький підкреслив, що цей законопроєкт є базовим, себто визначає всі базові поняття та визначення, пов’язані з віртуальними активами, а також перелік постачальників послуг у цій сфері.

Зазначається також, що законопроєкт “Про віртуальні активи” доповнює раніше прийнятий закон про запобігання відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом та адаптує рекомендації FATF (Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей — ред.).

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: