ДБР повідомило про підозру колишньому Президенту України у вчинені державної зради

29 січня 2021 о 12:30 - 2129

AvatarVirsavia Gonchar


ДБР повідомило про підозру колишньому Президенту України у вчинені державної зради

Досудовим розслідуванням установлено черговий епізод виконання злочинного плану із окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Колишньому Президенту України повідомлено про підозру у вчиненні державної зради.

Про це повідомили в прес-службі Державного бюро розслідувань.

Державне бюро розслідувань продовжує вживати заходів до встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб за вчинення злочинів, що призвели до окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Так, з кінця 2008 року РФ вдвічі завищила ціну на газ, підштовхуючи вищих посадових осіб України до підписання угоди про продовження строку перебування ЧФ РФ на території України.

Упродовж 2009 року схилити вищих посадових осіб України до продовження перебування ЧФ РФ на території України не вдалося. Після інавгурації Президента України Януковича у лютому 2010 року підписання цієї угоди забезпечено за 2 місяці, приводом використано саме нібито зниження ціни на газ, яка за рік до цього зросла вдвічі і після знижки була все ще вищою за попередню, тобто фактично ніякої знижки не було.

У результаті створення колишнім Президентом України передумов до збільшення чисельності військ РФ на суверенній території України –  АР Крим та місті Севастополі, та умов подальшого перебування цих військ на території України всупереч ст. 17 Конституції України задля подальшої окупації ними Автономної Республіки Крим й міста Севастополя за сприятливої РФ та несприятливої для України зовнішньо- та внутрішньополітичної обстановки в Україні, шляхом підписання ним 21.04.2010 від імені України Угоди з РФ з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, спричинено шкоду:

  • суверенітетові України у вигляді фактичної втрати Урядом України можливості здійснювати свої повноваження на тимчасово окупованій території АР Крим та місті Севастополі на час окупації;
  • територіальній цілісності та недоторканності у вигляді окупації Збройними Силами РФ території АР Крим та міста Севастополя;
  • обороноздатності шляхом збільшення особового складу військ та військової техніки Збройних Сил РФ на території України після підписання та ратифікації цієї Угоди замість підготовки до їх зменшення та виведення з території України у разі повідомлення Україною Російську Федерацію не пізніше, ніж 28.05.2016 про припинення дії Угод, укладених 28.05.1997 року;
  • державній, економічній безпеці України у вигляді захоплення об’єктів державної власності, які знаходяться на вказаній тимчасово окупованій території, на суму 1 080 352 000 000,00 грн, та неможливості розпоряджатися ними на час окупації.

28.01.2021 слідчими Державного бюро розслідувань за погодженням з прокурором Офісу Генерального прокурора у порядку ст. ст. 278, 111, 135 КПК України здійснено письмове повідомлення про підозру колишньому Президенту України у вчиненні державної зради, тобто діяння, умисно вчиненого громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній безпеці України, а саме: наданні іноземній державі – Російській Федерації та її представнику допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, тобто кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України в редакції Закону № 2341-ІІІ від 05.04.2001.”, – зазначили в прес-службі Державного бюро розслідувань.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: