Цьогоріч бджоляри Дніпропетровщини зібрали вдвічі менше меду

23 жовтня 2020 о 12:12 - 1218

verasta3verasta3


Цьогоріч бджоляри Дніпропетровщини зібрали вдвічі менше меду

На Дніпропетровщині цьогоріч в ФГ «Золотий ранок» зібрали близько 30 т меду, що на 50% менше, ніж в минулому році. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на AgroPortal.

«Плануємо виграти за рахунок ціни на мед, яка сьогодні зростає. Якщо раніше вона становила 26 грн/л, то зараз вже близько 40 грн/л. Можливо, в зв’язку з недобором меду в усіх країнах ситуація з цінами на нього зміниться. Намагаємося продавати мед, коли на ринку є вигідна ціна», – розповідає співвласник господарства Вадим Саранча.

Він зазначає, що цей сезон був несприятливим для бджільництва – через погодні умови вимерзла акація, ріпаку було дуже мало, і тому у всіх пасічників в наявності переважно лише соняшниковий мед.

«Як правило, найбільше бджіл підгодовують навесні. Минула зима була не холодна, і кожна бджолосім’я з’їла всього 1,5 кг меду, але навесні на кожну бджолину сім’ю пішло по 20 кг меду. Зимівля однієї сім’ї обходиться приблизно в 350 грн, і це тільки годування, а ще додатково є витрати на ветпрепарати. Також є витрати, пов’язані із закупівлею маточного поголів’я бджіл », – розповідає Вадим Саранча.

До речі, на Дніпропетровщині завершили збирати картоплю.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: