Ціни на газ підняли на 25%: що буде з тарифами для українців

27 жовтня 2020 о 10:00 - 3283

verasta3verasta3


Ціни на газ підняли на 25%: що буде з тарифами для українців

НАК «Нафтогаз України» оприлюднила оптову ціну на природний газ для виробників теплової енергії. Вона складе 5,37 грн за кубометр, що на 24,4% більше за вересневу вартість – 4,32 грн.

Про це повідомила прес-служба «Нафтогазу».

В «Нафтогазі» зазначили, що ціна газу для виробників тепла розраховується відповідно до постанови Кабміну, але враховує зміну цін на європейських газових хабах.

За період, який використовується для розрахунків, котирування на природний газ в Європі виросли в порівнянні з вересневими цінами на 26%.

Як повідомляє «Обозреватель», фактично вартість опалення для українців буде змінюватися щомісяця. Судячи з нинішнього підвищення ціни «Нафтогазом», вартість опалення може підвищитися на 19,5%.

«Зараз маємо другий опалювальний сезон, коли ми заходимо, не знаючи тариф на газ. Немає довгострокового прогнозу», – пояснив директор Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк.

Разом з тим ще минулого року Кабмін ухвалив постанову, яка дозволяє змінювати тарифи на тепло без довгої процедури узгодження. Якщо раніше, щоб підвищити тариф на тепло, потрібно було витратити від двох до чотирьох місяців, то зараз зробити це можна того ж місяця.

«У листопаді-грудні варто чекати подальшого подорожчання газу. Але значні запаси в сховищах України і Європи утримають ціни від стрімкого зростання», – зазначила прес-служба Нафтогазу в Twitter.

Нагадаємо, Дніпропетровщина на 100% готова до опалювального сезону.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: