Чотири вчителя з Дніпропетровщини увійшли до ТОП-50 Національно премії Global Teacher Prize Ukraine

16 серпня 2020 о 13:30 - 7295

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Чотири вчителя з Дніпропетровщини увійшли до ТОП-50 Національно премії Global Teacher Prize Ukraine

Вчителі з Дніпропетровської області, а саме: Надія Сіренко, Андрій Олійник, Анна Чернявська та Вікторія Безверха вже на шляху до головного призу Global Teacher Prize Ukraine – чверть мільйону гривень.

Про це «Лицам» повідомила комунікаційниця премії.

Національна премія Global Teacher Prize Ukraine існує з 2017 року, створена громадською спілкою «Освіторія». Нею нагороджують вчителів, які застосовують інноваційні освітні практики, мають значні досягнення в професійній сфері, виховують громадян світу, цінують свою роботу та яких відзначають колеги й спільнота.

Участики ТОП-50:

Вікторія Безверха

 • Населений пункт: село Миколаївка Дніпропетровської області
 • Навчальний заклад: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
 • Предмет: Англійська мова

Вікторія проводить уроки у форматі «світового кафе». Діти, вивчаючи англійську мову, знімають відео, створюють колажі та книги. У 2017 та 2018 роках її учні здобували перемогу в проєктах GoGlobal GoCamp, у 2019 році увійшли до 25 шкіл-переможниць проєкту Klitscko Foundation ZeroWaste School Ukraine. Напрацювання вчительки стали частиною каталогу «Освітянські здобутки Дніпропетровщини». Вікторія пропагує ідеї відповідального вчительства від EdCampUkraine серед вчителів школи.

«Своєю місією вбачаю мотивацію людей до саморозвитку та прагнення змін через співпрацю в команді».

Андрій Олійник

 • Населений пункт: місто Кам’янське Дніпропетровської області
 • Навчальний заклад: Комунальний заклад «Середня загальноосвітня школа № 35 Кам’янської міської ради»
 • Предмет: Вчитель початкових класів

Своїм великим досягненням Андрій вважає те, що 28 його учнів читають понаднормово. Окрім використання інноваційних платформ для навчання, він придумав власні «Анімаційні хвилинки», де вчитель танцює разом з дітьми. А ще Андрій у своїх інтегрованих уроках використовує LEGO. З його допомогою учні вчать частини мови, математику та навіть презентують свій настрій.

«Вчу своїх учнів йти за покликом серця. Демонструю їм приклади успішних людей у бізнесі, в освіті та інших сферах. Я роблю все, аби учні у 2030 році були гнучкими, могли пристосовуватись до будь-яких умов».

Надія Сіренко

 • Населений пункт: місто Павлоград Дніпропетровської області
 • Навчальний заклад: Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9
 • Предмет: Громадянська освіта, Історія України, Правознавство, Всесвітня історія

Надія регулярно проводить уроки в органах місцевого самоврядування, службах і організаціях міста, центрі зайнятості, службі у справах неповнолітніх. Проводить з дітьми імітації судових засідань, працевлаштувань на роботу, засідань депутатів міської ради, виборів. Вважає, що ці практики не тільки зацікавлюють дітей предметом, а й вчать їх думати, міркувати, ставити себе на місце іншої людини, готуватися до самостійного життя.

«Досягненням вважаю, коли після уроку діти, виходячи з класу, кажуть: «Дякуємо за урок!», а на урок приходять з новою інформацією, про яку дізналися самостійно, бо їм це здалося цікавим».

Анна Чернявська

 • Населений пункт: місто Вільногірськ Дніпропетровської області
 • Навчальний заклад: Вільногірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3
 • Предмет: Українська література, Українська мова

Анна працює над модернізацією освітнього процесу: використовує на уроках мобільні застосунки, вивчає правила за допомогою мемів та інфографік. Отримувала призові місця за свої методичні розробки, зокрема застосування лепбука як інноваційного інструмента. Стала засновницею організації «Не цькуй», метою якої є боротьба із цькуванням не лише серед підлітків, а й серед учителів.

«Учні, дивлячись на мене, на мій вік, тепер не бояться своєї недосвідченості, не бояться робити помилки, адже мій девіз – навчаючи, я вчусь сама».

Переможця оголосять у Міжнародний день вчителя, 3 жовтня.

«Винагородять призом у 250.000 гривень та ще безліччю корисних та приємних подарунків від партнерів», – йдеться в повідомленні.

Повний список ТОП- 50 – за цим посиланням.

Сайт премії – тут.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: