Чому видобутий в Україні газ коштує 2,6 гривні, а продають по 6,99 грн?

15 лютого 2021 о 18:00 - 1401

AvatarVirsavia Gonchar


Чому видобутий в Україні газ коштує 2,6 гривні, а продають по 6,99 грн?

Газ, який видобуто в Україні і має нижчу собівартість, йде не на експорт, а на потреби українського населення.

Про це сказав виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв’ю Радіо Свобода

«Ті, хто розбирається, знають, що ми (причому ми — це мається на увазі державна компанія „Укргазвидобування“) видобуваємо і відпускаємо приблизно стільки ж товарного газу, скільки споживає населення як безпосередньо, так і через теплокомуненерго, централізоване опалення», — сказав Юрій Вітренко.

Також він додав, що собівартість видобутку приблизно 2,6 гривні. Тобто в 2−3 рази менше, ніж ціна, яку зараз платить населення. Газ, видобутий в Україні йде на потреби населення.

«Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому б не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не можуть платити навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось платити Далі. Є податки. І є оператор ГТС, який обслуговує труби високого тиску. Це теж витрати. Тому, якщо буде працювати „Нафтогаз“ тільки за собівартістю, „Нафтогаз“ тоді не буде платити достатню кількість грошей до держбюджету через податки, через дивіденди, тобто частину прибутку, а „Нафтогаз“ практично весь прибуток платить в бюджет — здається 95% – то і не буде грошей в держбюджеті, перш за все на ті ж субсидії. Крім того, ми розуміємо, що держбюджет — це зарплати вчителям, медикам, це пенсії, це витрати на оборону», – пояснив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

За оперативними даними, за січень 2021 року Група Нафтогаз сплатила до державного та місцевих бюджетів понад 7 млрд грн.

Надходження від підприємств Групи Нафтогаз склали понад 10% загальних доходів державного бюджету в січні 2021 року.

Вона залишається найбільшим платником податків в Україні. За результатами 2020 року сукупний розмір податкових та дивідендних платежів Групи до бюджетів усіх рівнів становив близько 142 млрд грн.

Також ми писали: Уряд повідомив, що у 2021 році газ подорожчає на 20 %.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: