Чому в Україні досі не почалася вакцинація?

22 лютого 2021 о 14:45 - 1373

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Чому в Україні досі не почалася вакцинація?

Україна отримала підтвердження на поставку ще 5 млн доз вакцини проти коронавируса від американської компанії Novavax. Про це повідомив в Facebook глава МОЗ Максим Степанов.

Ще одна позитивна новина з індійського Пуне і найбільшого в світі виробника вакцин Serum Institute. Успішно завершили переговори про збільшення поставок в Україну американської вакцини Novavax, написав міністр.

За його словами, Україна отримає 5 млн додаткових доз вакцини Novavax, домовленість закріплять підписанням договору. Зараз в МОЗ розраховують отримати 15 млн доз вакцини Novavax, пише Степанов. Перші поставки очікуються в липні 2021-го.

Також у Офісі Президента повідомляють, що 500 тисяч доз вакцини CoviShield можуть прибути в Україну завтра, 23 лютого. Однак перша партія летить не напряму, є деякі логістичні проблеми. Про це у коментарі Цензор.нет повідомив заступник голови ОП Кирило Тимошенко.

При цьому, раніше ми повідомляли про домовленість українських та європейських дипломатів про транспортування на безприбутковій основі 1,2 млн доз вакцин AstraZeneka з Польщі. Але про цю угоду наразі немає актуальної інформації. Також немає актуальної інформації щодо 117 тисяч доз вакцини Pfizer/BioNtech, про поставку яких повідомляв головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Так само невідомо, чому в Україні досі не почалася вакцинація, адже міністр Степанов обіцяв її початок ще на початку – у середині лютого.

Натомість, сьогодні у МОЗ Польщі повідомили, що незастрахованих українців, що перебувають на території країни будуть безкоштовно вакцинувати за рахунок бюджету. Невже уряд Польщі та Європейський уряд переймається здоров’ям українців більше за українських чиновників міністерства охорони здоров’я? Та скільки українських громадян повинні померти від Covid-19, аби у МОЗ зрозуміли, що вакцинацію потрібно розпочинати терміново? Ці питання наразі залишаються без відповіді.

Раніше ми повідомляли про те, які вакцини пропонує світова медицина у 2021 році.

 

 

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: