Чи зможуть українці приватизувати кімнати в гуртожитках?

13 листопада 2020 о 12:12 - 2044

verasta3verasta3


Чи зможуть українці приватизувати кімнати в гуртожитках?

У четвер, 12 листопада, в прес-центрі ІА «Міст-Дніпро» відбулася прес-конференція на тему: «Українці зможуть приватизувати кімнати в гуртожитках?»

У прес-конференції взяли участь:

– Глава галузевої ради учасників ринку нерухомості в Дніпропетровській області Сергій Логутенко;

– Керівник Національної Асоціації Брокерів в Дніпропетровській області та Дніпрі Кирило Жовтопуп.

Уряд схвалив проєкт Закону «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2021»,  який був розроблений Мінрегіоном. Програмою передбачається передати у власність територіальних громад 490 гуртожитків, з яких 271 – державної власності та 219 – включених до статутних капіталів підприємств, що дозволить жителям гуртожитків приватизувати свої квартири.

Глава галузевої ради учасників ринку нерухомості в Дніпропетровській області Сергій Логутенко повідомив, що така приватизація дозволить сформувати в Україні новий сегмент економжитла.

«Більша частина людей, яка живе звичайним життям українця, на жаль, знімають кімнати в гуртожитках – це єдине житло, яким вони  можуть володіти. Зараз же Уряд планує передати гуртожитки на баланс місцевих рад для подальшої приватизації їх громадянами. Наскільки це технічно здійснимо за 2021 рік, як передбачає законопроект? Процедура передачі з балансу на баланс і робота з документами досить складні, тому буде великою удачею, якщо в 2021 році комусь вдасться приватизувати кімнату в гуртожитку.

Хочу відзначити, що завдяки такому нововведенню, в країні починає формуватися новий пласт ринку нерухомості. Приватизація гуртожитків почалася давно, і за цей час багато людей вже приватизували кімнати і почали їх продавати. Зараз таких пропозицій побільшає. Я думаю, що до кінця 2021 року почне формуватися новий сегмент ринку економжитла –  приватизовані кімнати в гуртожитках. І воно буде користуватися підвищеним попитом», – сказав Сергій Логутенко.

Він також повідомив, хто має право приватизувати кімнату до гуртожитку.

«Мають право на приватизацію ті, хто ще не використав це право. Тобто, якщо у людини вже є приватизована нерухомість на території України, то кімнату в гуртожитку приватизувати він вже навряд чи зможе», – сказав експерт.

Керівник Національної Асоціації Брокерів в Дніпропетровській області та Дніпрі Кирило Жовтопуп прокоментував законопроект №4325 і зазначив, що він є правильним і необхідним українському суспільству в сучасних умовах.

«Законопроєкт №4325 передбачає виведення з комунальної власності гуртожитків і передачі їх на баланс територіальних громад порядку 490 таких об’єктів, з них 270 знаходяться на балансі якого-небудь підприємства. Я вважаю, законопроєкт правильним і потрібним українцям, єдине, що під нього не підпадають гуртожитки, віднесені до оборонного відомства, військових частин. Також немає розуміння, чому кількість гуртожитків становить 490 і що це за гуртожитки; неясно, чи підлягають приватизації гуртожитки, що знаходяться на балансі ВНЗ. Всі ці питання потребують уточнення», – сказав він.

Кирило Жовтопуп висловив надію, що подібні нововведення допоможуть створити в Україні сприятливе середовище для покупки житла економ-сегмента.

Нагадаємо, підприємства Дніпропетровщини наростили обсяги ремонту та будівництва житлових будівель.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: