Чи згадають в Дніпрі козацького батька?

01 листопада 2020 о 17:15 - 2701
Чи згадають в Дніпрі козацького батька?

6 листопада 2020 року виповниться 165 років з дня народження Дмитра Яворницького. Однак заходи з його вшанування можуть не відбутися.

Як повідомила завідувачка «Садиби Дмитра Яворницького» Яна Тимошенко, зазвичай програма до такої дати готувалася заздалегідь. До заходів прагнули залучити якомога більше людей. Цього року, зокрема, планувалося біля могили Яворницького нагордити переможців творчого дитячого конкурсу «Хто він, Дмитро Яворницький?», який проводила «Садиба».

«Але нам так і не відповіли, о котрій години буде цей захід і чи надасть музей призи для дітей», – зазначила Яна Тимошенко.

Провести 6 та 7 листопада заходи в «Садибі Д. Яворницького» керівництво Дніпровського істричного музею просто заборонило, за словами Яни Тимошенко. Без пояснень причини, музейникам запропонували проводити усе в будівлі Історичного музею. При цьому співробітники «Садиби», по суті, відсторонені від організації заходів та не включені до складу оргкомітету зі святкування ювілею.

«Меморіальний музей не працює вже вісім місяців. Спочатку через карантин, потім через ремонтні роботи з благоустрю площі Т. Шевченка, а після їх закінчення, його відкрити заборонили і не пояснюють причини», – додає Яна Тимошенко.

Вона зазначає, що писала запити, однак вже півтора місяці не може отримати на них конкретні відповіді.

Не виключено, що таким чином керівництво ДНІМ намагається довести «Садибу Яворницького» до аварійного стану.

При цьому залишається без відповіді питання, чи відбудеться вшанування Яворницького – знакової постаті для міста та його  історії, недарма і центральний проспект і сам Історичний музей носять його ім’я – на його 165-річний ювілей. Поки що виставку  про самого Дмитра Яворницького скасували, так само як і обіцяне видання 7-го тому епістолярної спадщини вченого.

Нагадаємо,  у Дніпрі урочисто відкрили особливий пам’ятний знак.

 

Поділитися: