Через зрив форвардних контрактів по зерну українські аграрії будуть втрачати більше $ 400 млн в рік – експерти (відео)

31 жовтня 2020 о 16:00 - 1144
Через зрив форвардних контрактів по зерну українські аграрії будуть втрачати більше $ 400 млн в рік – експерти (відео)

Експерти підрахували збитки українських аграріїв через зрив форвардних контрактів по зерну.

На зерновому ринку України склалася тривожна ситуація. Зрив вітчизняними виробниками форвардних контрактів матиме довгострокові негативні наслідки для українських аграріїв.

Про це попереджають експерти і учасники ринку.

Як відомо, українські аграрії часто працюють за форвардними контрактами – отримують наперед за обумовленою ціною оплату за продукцію (у вигляді грошей, насіння, добрив тощо). Однак сьогодні частина недобросовісних виробників і постачальників зерна, маніпулюючи неврожаєм, намагається зірвати виконання взятих на себе зобов’язань по форварду.

Якщо ця тенденція набуде масового характеру, Україна може потрапити в список недобросовісних постачальників зернових, що позначиться на всьому АПК.

Сьогодні мультинаціональні компанії-трейдери працюють з маржею 1-3 $ / т, в разі дефолтів в подальшому вони будуть закладати в ціну ризики невиконання контрактів українськими постачальниками.

Маржа виросте до $ 8-10. У перерахунку на обсяг експорту сума складе близько $ 420 млн на рік. Саме стільки щорічно будуть недоотримувати наші аграрії, якщо Україна підірве довіру міжнародних трейдерів. У свою чергу це призведе до недофінансування галузі та падіння виробництва зерна в майбутньому.

Нагадаємо, аграрії Дніпропетровщини можуть отримати компенсацію за придбану вітчизняну техніку.

Поділитися: