Через окупацію Донбасу Україна втратила 10% ВВП

21 лютого 2021 о 12:15 - 1151

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Через окупацію Донбасу Україна втратила 10% ВВП

Втрати економіки України у зв’язку з окупацією частини території Донецької та Луганської областей складають 50 млрд дол.

Про це повідомили в Центрі економічної стратегії.

Розрахунки аналітиків Центру охоплюють 5-річний період з 2014 по 2018 рік і відображають суму доданої вартості, яку могли б зробити місцеві підприємства, але війна і окупація цьому завадили.

“Через втрату територій, людей і активів, розриву ланцюжків вартості і міграції населення в результаті війни з РФ економіки Донецької і Луганської областей суттєво втратили в порівнянні з іншими областями України. За оцінкою Центру економічної стратегії, недовироблено додана вартість склала понад 50 млрд дол. США (відповідно 1,2 трлн грн) за 2014-2018 роки, з яких 13,5 млрд дол. США тільки в 2018 році “, – йдеться в повідомленні ЦЕС.

Сума втрат еквівалента 10% від ВВП, який Україна в цілому отримала за 5 років.

В ЦЕС відзначили, що розрахунки включають тільки недовироблену додану вартість: “наскільки міг би бути більше валовий регіональний продукт (ВРП) в Донецькій і Луганській області, якби його динаміка збігалася з середньою по країні”. За даними центру, середнє зростання по країні в 2013-2018 склало 22% в рік в гривневому еквіваленті.

При цьому в ЦЕС додали, що загальні втрати України набагато вищі, оскільки їх оцінка не враховує втрати активів, які були зруйновані або зараз знаходяться на непідконтрольній території, а також вплив економічної кризи, викликаної військовою агресією РФ.

Також ми писали: Населення України скоротилося на 0,75 % за 2020 рік — Держстат.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: