Брудні гроші та зв’язки з росією: що відомо про керівництво Єврейської конфедерації України

04 серпня 2022 о 16:15 - 6223

Avatarredaktor


Брудні гроші та зв’язки з росією: що відомо про керівництво Єврейської конфедерації України

За даними джерела «Лиц», голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко на початку цього року двічі літав в ізраїльське місто Тель-Авів.

Ізраїль – не стороння для нього країна. Валентин Резніченко є членом президії Єврейської конфедерації України (ЄКУ). Разом з ним, до речі, у президію входить відомий на Дніпропетровщині Юрій Голик та інші особи.

Ми проаналізували біографії тих, хто входить до керівництва ЄКУ. Заради справедливості відразу зазначимо, що станом на зараз всі вони засуджують повномасштабну війну росії проти України і, мабуть, зробили чимало добрих справ (про що вони самі можуть розповісти), проте є в їхніх біографіях й інші моменти.

Скрин даних сайту Jcu.org.ua

Наприклад, Роднянський жив у росії та був продюсером російського військово-патріотичного фільму «9 рота». Його двоюрідного брата Фуксманна підозрювали у стосунках із проросійською пропагандисткою Іриною Бережною. Президента організації Бориса Ложкіна підозрювали у легалізації брудних коштів та лобіюванні російських інтересів. Валентин Резніченко, якій є далеким родичем Ложкіна, та Юрій Голик засвітилися у лобіюванні із присмаком корупції. Але про все по порядку.

Ложкін: підозри у лобіюванні російських інтересів та легалізації брудних коштів

У 2018 році Борис Ложкін став головою Єврейської конфедерації України та віце-президентом Всесвітнього єврейського конгресу.

З червня 2014-го по серпень 2016 року він очолював Адміністрацію президента Петра Порошенка.

Як повідомляла «Економічна правда», в 1994 році Борис Ложкін заснував UMH group («Український медіа холдинг») як видавничий дім. Холдинг працював на ринках України, Росії, Казахстану і Білорусі. Сукупний тираж усіх його друкованих видань у 2006 році становив 230 млн екземплярів, а сукупна аудиторія – 9 млн осіб.

Станом на 2013 рік UMH group управляла портфелем з понад 50 брендів в Україні. Серед них були Forbes, Кореспондент, Фокус, Теленеделя, Vogue, i.ua, Авторадіо, Аргументи і Факти, Комсомольська правда та інші.

У 2010 році найбільшим власником акцій компанії «Advantest Plc», якій належав UMH, був Борис Ложкін з часткою 81,67%. Ще 2,93% акцій належали Torbock Holdings Ltd, яку пов’язували з Concorde Capital.

У ті роки в UMH хотіли спростити структуру акціонерного капіталу і вели переговори з партнерами про викуп їхніх часток в спільному бізнесі. Найбільшими партнерами UMH були Петро Порошенко, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов (журнал «Фокус» і газета «Комсомольская правда»), а також Ігор Суркіс.

Невеликою часткою в проекті володів СКМ Ріната Ахметова – йому належали інтернет-портали bigmir.net, tochka.net та i.ua.

У 2013 році Ложкін продав UMH group олігарху часів Віктора Януковича Сергію Курченку за суму до $500 млн.

Австрійський уряд розслідував угоду в розмірі $130 млн між компаніями продавця і покупця UMH group, яка була частиною виплати.

Правоохоронці підозрювали, як зазначає «НВ», що ці гроші були частиною схеми по відмиванню грошей, отриманих нелегальним шляхом. Пізніше вони припинили розслідування через недостатність доказів. Про це в листопаді 2015 року заявляв ЗМІ сам Борис Ложкін.

У той же час Al Jazeera стверджує, що, згідно з отриманим журналістами документом, гроші за UMH були взяті з кредиту, забезпечені вкраденими активами. За інформацією агентства, майже третина суми, яку Ложкін і його інвестори отримали від продажу UMH, мають незаконне походження. На думку журналістів, це є достатньою підставою для подальшого розслідування як в Україні, так і в Австрії.

Після продажу менеджерові «Сім’ї» Януковича Українського медіа-холдингу, Бориса Ложкіна запідозрили у лобіюванні російських інтересів.

Зокрема, він отримав Почесну грамоту Ради Федерації (верхньої палати російського парламенту).

Її голова Валєнтіна Матвієнко, яку цитував «Український тиждень», пояснила відзнаку ось як:

«Щоб реалізувати такий проект, треба бути великим професіоналом і другом Росії… Нам дуже важливо, щоб ми розвивали дружбу й російську мову в Україні».

За даними «Українського тижня», усі друковані видання, що входили в UМН, були російськомовні. Проаналізувавши коло відзначених тоді рф українців, Тиждень дійшов висновку, що серед них переважають затяті українофоби і ті, хто відверто прислужує Кремлю.

Резніченко, Голик та Шверк

До президії Єврейської конфедерації України також входять голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко та його давній компаньйон Юрій Голик, а також Григорій Шверк.

Всі вони вихідці зі структур Бориса Ложкіна. Наприклад, Григорій Шверк  з 2001 по 2013 роки працював віцепрезидентом UMH group.

Валентин Резніченко був головою правління радіогрупи холдингу («Наше Радио», «Авторадио», «Ретро FM», «Europa Plus» и «Super Radio», а також «Джем FM», «Lounge FM» и «Голос Столицы»).

З 26 березня 2015 року по 27 червня 2019 року він очолював Дніпропетровську обласну держадміністрацію. Його радником був Юрій Голик, який в UMH group працював генеральним директором радіогрупи.

За Резніченка на Дніпропетровщині побудували дійсно багато об’єктів. Та роботи виконували не сторонні люди. Наприклад, фірми, пов’язані з братами Дубинськими. Як раніше повідомляли «Лица», Володимир Дубинський особисто знайомий з Резніченком з 90-х.

Оточення братів Дубинських заробляло гігантські маржі на сонячних панелях для шкіл, які будували за Резніченка.

Або на будівництві доріг. ТОВ «Будінвест інжиніринг», яке пов’язане із братами Дубинськими, вийшла на місцеві тендери Дніпропетровської області у 2017 році. Про цю фірму багато писали «Наші гроші».

Валентин Резніченко та Юрій Голик

У 2019 році зі зміною влади та після відставки Резніченка «Будінвест інжиніринг» пригальмував.

Після того, як Президентом став Володимир Зеленський, Юрій Голик став частіше з’являтися серед посадовців центральної влади. У 2019 році, як пишуть «Наші гроші», Зеленський дослухався до ідей Юрія Голика, який забезпечував піар Валентинові Резніченку, та дозволив йому масштабувати дніпропетровський досвід на всю країну. Так і з’явилося «Велике будівництво». А за ним вигулькнуло – і «Велике крадівництво».

Тобто, за президентства Володимира Зеленського регіональне ТОВ «Будінвест інжиніринг», пов’язане із Дубинськими, перетворилося на національного ремонтника доріг.

За перші вісім місяців 2021 року ТОВ братів Дубинських натендерила 7,5 мільярдів гривень.

Джерело «Наших грошей» повідомило дані про вартість будівельних матеріалів для зазначеної фірми – вони вражають «накрутками» цін.

За підрахунками самих журналістів, будматеріали по дорозі до «Будінвесту» дорожчали до 100% від початкової ціни виробників.

Наприклад, 11 червня 2021 року «Дікат» купило у «Царичанського АБК» дрібнозернисту асфальтобетонну суміш тип А марка 1 по 1.750 грн/т . І у той же день «прокладка» продає асфальт цієї ж марки «Будінвесту» по 2.750 грн/т.

Чи ділилися Дубинські із Резніченком та Голиком за лобіювання їхніх інтересів на місцевому та центральному рівні, враховуючи такі «накрутки»? Здається, питання риторичне.

Інша група медійників – Фуксманн та Роднянський

Почесним президентом та членом президії Єврейської конфедерації України є Борис Фуксманн, який до Ложкіна був президентом організації. Разом з Фуксманном до президії конфедерації входить і Олександр Роднянський.

За даними аналітичної платформи Youcontrol, Борис Фуксманн та Олександр Роднянський – двоюрідні брати.

Група компаній родин Фуксманн та Роднянських переважно працює в сферах медіа та кіноіндустрії, а також нерухомості. Головний актив групи – столичний 5-зірковий готель Hilton.

До повномасштабної агресії росії проти України Роднянський проживав у росії, але після 24 лютого виїхав із країни-агресора та засудив вторгнення.

Слід зазначити, що Олександр Роднянський був продюсером російського військово-патріотичного фільму «9 рота».

Фуксманн та Роднянський – засновники «Студії 1+1».

Борис Фуксман є ймовірним батьком доньки колишньої народної депутатки від Партії регіонів Ірини Бережної. 5 серпня 2017 року вона загинула в автокатастрофі в Хорватії.

Ірина Бережна часто була учасницею різноманітних шоу у російських пропагандистів. У цих програмах Бережна заявляла, що насправді багато українців люблять росіян, вважаючи рф братським народом. На одній із програм екснардепка якось висловилася, що Україна – така собі жебрачка-жебрачка, і це діагноз смертельно хворого організму, яким, на її думку, сьогодні є Україна.

Мати Бережної – Олена – антиукраїнська громадська діячка. Приймала участь у дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні.

Неодноразово заявляла, що Революція Гідності нібито є збройним державним переворотом. Підтримувала сепаратистський рух на Донбасі і анексію Криму, виступала з підтримкою терористів «Л/ДНР».

Бережна-мати, Бережна-дочка та Борис Фуксманн зареєстрували у 2015-ом Громадську організацію «Антифашистська правозахисна ліга» (код 40206944).

За три роки до Олени Бережної завітала з обшуком Служба безпеки України.

«Під час досудового слідства оперативники спецслужби встановили, що одна із фігурантів справи (Олена Бережна – ред.) систематично відвідує РФ, де проводить зустрічі з колишніми українськими високопосадовцями, а також представниками державних органів країни-агресора», – заявили в СБУ, писала «УП».

Слідство виявило, що за вказівками і фінансуванням кураторів «громадський діяч» систематично організовує та проводить у Києві й обласних центрах України акції протесту, які спрямовані на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні».

Також членом президіуму Єврейської конфедерації України є Максим Григор’єв. За даним аналітичної платформи Youcontrol, він керівник та засновник кількох компаній, що входять до сфери впливу родин Фуксманн та Родняньських.

Інші члени президії ЄКУ та наглядова рада

До президії Єврейської конфедерації України також входять головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх та почесний консул України в Єрусалимі, девелопер Офер Керцнер.

Директорка організації – Інна Іоффе, яка з 2000 року є помічницею головного рабина Києва та України Якова Дов Блайха.

Наглядова рада ЄКУ складається з 52 осіб.

Серед них, наприклад, Євген Геллер, брати Суркіси або Михайло Бродський. Останній, до речі, мав бізнес-зв’язок із згаданим вище Володимиром Дубинським через Криничанський асфальтобетонний комбінат. Раніше співвласниками комбінату була фірма Бродських «Денді-Інвест» (код 40359144) та люди, пов’язані із Дубинським. На початку цього року «Денді-Інвест» вийшло зі складу засновників.

До наглядової ради Єврейської конфедерації України входять й дніпровські бізнесмени Вадим Єрмолаєв та Вячеслав Мішалов. Останній, який також займав посаду секретаря Дніпровської міськради, потрапляв у корупційні скандали. Наприклад, поліція розслідувала привласнення коштів фірмою Мішалова на котельнях за 35 мільйонів.

Андрій Бенько

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: