Більшість дніпровців впевнені, що на місцевих виборах будуть допущені елементи фальсифікації

24 вересня 2020 о 09:00 - 1865

verasta3verasta3


Більшість дніпровців впевнені, що на місцевих  виборах будуть допущені елементи фальсифікації

В Україні 25 жовтня відбудуться чергові місцеві вибори. Мільйони українців зможуть реалізувати своє конституційне право, віддавши свій голос за кандидата на посаду міського голови, депутатів міських, сільських, селищних, районних та обласних рад.

Починаючи з 15 вересня, партії активно висувають кандидатів і політсили по-різному ставляться до цього процесу. Якщо говорити про терміни, в рамках яких проходить висування кандидатів, то з 15 вересня цей процес стартував, і він триватиме до 24 вересня. Це останній день для подачі документів на реєстрацію кандидатів. Відповідно, останній кандидат буде зареєстрований не пізніше 29 вересня.

Тут слід зазначити, що у виборчому кодексі чітко прописано, що виборчий процес повинен бути максимально відкритим і прозорим для громадськості.

«Це одна з головних умов кодексу, яка повинна бути строго дотримана суб’єктами виборчого процесу та членами територіальних комісій», – сказала кандидат соціологічних наук, учасник громадянської ініціативи «Прозорі вибори» Надія Міхно, – повідомляє «Дніпро оперативний».

Експерти впевнені, що ті політсили, які в тому чи іншому випадку не дотримуються цих вимог і приховують своїх кандидатів, повинні бути піддані ретельному вивченню з боку експертів. У тому числі виборцям слід звернути на них увагу. Адже саме вони і приймуть остаточне рішення, реалізувавши своє конституційне право.

Станом на сьогодні, кілька політичних організацій вже висунули своїх кандидатів на посаду міського голови і в списки партії. Це, зокрема,  партії  «Громадська Сила» і «Блок Вілкула «Українська перспектива», «Пропозиція».

«Досить часто кандидати і партії намагаються якомога далі відсунути процес реєстрації. Така поведінка мотивована тим, що у незареєстрованого кандидата є можливість продовжити тіньову, приховану агітацію, не використовуючи бюджет виборчого фонду. До останнього тримають свої списки кандидатів в таємниці, щоб ЗМІ і громадські активісти приділяли менше уваги особам, що входять в списки на наявність певного сумнівного бекграунду», – підкреслила експерт.

Після закінчення процесу подачі документів на реєстрацію кандидатів, у територіальних комісій є 5 днів, щоб вони провели процедуру розгляду і прийняли відповідне рішення.

Станом на сьогодні пройшли партконференції «Слуги Народу», «Аграрної партії», «Нацкорпуса», «ОТЗЖ», «Пропозиції», «Батьківщини», «Наш Край», «Команди Дніпра», «Сили Людей», «Бджоли», «Громадської Сили» та «За майбутнє».  Так, ключові гравці місцевих виборів-2020 провели передбачені законодавством заходи.

 «У нас є певні спостереження про те, як це відбувалося. Хочу відзначити, що «Аграрна партія», «Нацкорпус», «ОТЗЖ», «Пропозиція», «Батьківщина», «Наш Край», «Команда Дніпра» повністю виконали всі вимоги виборчого кодексу. Немає ніяких заперечень по тому, як це проходило.  Була опублікована інформація на офіційних сайтах, провели акредитацію ЗМІ, на заходах були присутні спостерігачі та журналісти, – сказав голова  правління «Комітету виборців України», учасник громадянської ініціативи «Прозорі вибори» Станіслав Жолудев.

Глава «КВУ» підкреслив, що ті партії, які ставляться відповідально, зробили все максимально прозоро, адже головний критерій для виборців, – це прозорість. У той же час «Громадська Сила»  допустила порушення за частиною 3 ст. 218 виборчого кодексу України, щодо розміщення інформації на офіційному сайті, а на зборах партії «За майбутнє» представників ЗМІ зовсім не допустили на конференцію».

На сьогоднішній момент більшість виборців не володіють точною інформацією про вибори:

  • 35% українців взагалі не знають дати місцевих виборів.
  • Ще 19% знають, що в жовтні, але точної дати не називають.
  • 69% взагалі не орієнтуються за якою системою пройдуть чергові місцеві вибори.

В іншому – очікування від цих виборів в цілому позитивне.

57% респондентів заявляють про те, що обов’язково візьмуть участь в процесі.

Кричущий показник, – 74% українців впевнені, що на місцевих  виборах будуть допущені елементи фальсифікації.

«Лише менше чверті населення вірять у відкритість і прозорість виборів. Всі інші побоюються, що вибір зроблять за них», – сказала кандидат  соціологічних наук, учасниця громадянської ініціативи «Прозорі вибори» Оксана Зубарєва.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: