Байден оголосить про нові санкції щодо Росії через злам SolarWinds і втручання у вибори

15 квітня 2021 о 15:30 - 1864

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Байден оголосить про нові санкції щодо Росії через злам SolarWinds і втручання у вибори

Пакет санкцій може призвести до висилки 10 посадових осіб. 

Як повідомила The Guardian, Сполучені Штати оголосять про санкції щодо Росії в четвер за  втручання у вибори і зловмисну ​​кіберактівность.

За словами одного з джерел видання, санкції, в які, як очікується, потраплять 30 організацій, будуть пов’язані з наказом про висилку з США близько 10 російських чиновників.

Широкомасштабні санкції частково стануть відповіддю на порушення кібербезпеки, яке торкнулося програмне забезпечення SolarWinds Corp, та було, за заявою уряду США, швидше за все організовано Росією. Злам надав хакерам доступ до тисяч компаній і державних установ, які використовували продукти компанії.

Президент Microsoft Бред Сміт охарактеризував атаку SolarWinds, яка була ідентифікована в грудні, як «найбільшу і витончену атаку, яку коли-небудь бачив світ».

Ця акція додасть нового холоду і без того холодним відносинам між Вашингтоном і Москвою, які стали випробуванням терпіння Заходу щодо нарощування військового потенціалу поблизу України. Відносини різко впали до нового мінімуму після закінчення “холодної війни” в минулому місяці, коли Байден заявив, що вважає президента Росії  Путіна вбивцею. Байден також пообіцяв вжити заходів у зв’язку з повідомленнями про те, що Росія пропонувала бойовикам Талібану нагороду за вбивства американських військових в Афганістані.

США також мають намір покарати Москву за передбачуване втручання в президентські вибори в США 2020 року. У повідомленні, опублікованому минулого місяця, американські спецслужби заявили, що Путін, ймовірно, спрямував зусилля на  спробу повернути вибори на користь тодішнього президента Дональда Трампа.

В ході телефонної розмови у вівторок Байден сказав Путіну, що США будуть діяти «твердо», щоб захистити свої інтереси у відповідь на ці дії, згідно з повідомленнями офіційних осіб США про дзвінок.

Байден також запропонував зустріч з Путіним «в третій країні», яка могла б дозволити лідерам знайти області для спільної роботи.

В останні кілька тижнів Вашингтон і його союзники по НАТО були стривожені великим скупченням російських військ біля України і в Криму, який Москва анексувала у України в 2014 році.

Передбачаючи нові санкції, офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков заявив минулого тижня: «Ворожість і непередбачуваність дій Америки змушують нас в цілому бути готовими до гірших сценаріїв».

Також “Лица” писали: США запевнили Україну у підтримці та надішлють ще 500 військових до Німеччини.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: