Апостолівський канцтоварник: «Під цей карантин вже підганяють свої бізнесові інтереси»

11 лютого 2021 о 11:11 - 3692
Апостолівський канцтоварник: «Під цей карантин вже підганяють свої бізнесові інтереси»

Підприємець з м. Апостолове Дніпропетровської області Олексій Довгань в бізнесі близько 20 років, половину з яких займається торгівлею канцтоварами.

В 90-х він працював чиновником.

«Але потім зрозумів, що на бюджетну зарплату багато не заробиш. Хватало тільки на штани… А хлопець молодий, хочеться і того, і того. Прийшлося ризикнути», – згадує Довгань.

Наразі в нього магазин в центрі міста Апостолове з широким асортиментом канцтоварів, книг та дитячих іграшок.

В крамниці Олексія Довганя є канцтовари на любий смак, а також дитячі іграшки та книги

Але, з роками, каже, стає все гірше і гірше.

«Зараз все іде на зменшення, я скажу вам чесно. Спроможність покупця падає. З іншого боку, з’явилося багато Інтернет-магазинів», – констатує підприємець.

До цього додався ще й карантин. У «карантинний» 2020 рік Олексій Довгань поніс додаткові втрати, але називає їх некритичними: «Відсотків 30 доходу я втратив. Щоб так критично – то ні».

Карантин навесні 2020 року Олексій Довгань спочатку сприйняв як «засіб стримування».

«З одної сторони воно і нормально, а з іншої – у нас люди просто вже не вірять нікому», – каже канцтоварник.

Не відчуває він від держави ніякої підтримки для підприємців: «Підприємець – така професія: сьогодні – пан, завтра – пропав. Якоїсь державної підтримки – це просто все на картинці. Це все для показухи, нібито щось робиться для підприємців. Зараз воно робиться все навпаки: задушити, убрати, дати, як кажуть, дорогу супермаркетам».

Він вважає, що посилені карантинні обмеження на декілька тижнів потрібно вводити в дію тільки у комплексі з виплатами для всіх без виключення громадян.

«Була би якась підтримка, мінімальна, щоб людина просиділа вдома, якусь там суму давали – будуть сидіти. А як людина сидить, вона за 3-4 дні все з’їла, там якась була «заначка». А потім куди? Ломбарди працюють. А чого працюють? Я вважаю, що це якась змова. Тобто, людині немає, що їсти, вона несе телевізор в ломбард. А чи викупе, чи ні? Хтось на цьому збагатиться. Під цей карантин вже підганяють всі свої бізнесові інтереси різні структури», – розмірковує підприємець.

Додатковим тиском на бізнес Олексій Довгань вважає введення касових апаратів. Сам підприємець підтримує введення касових апаратів, як інструменту покращення сервісу, але в реаліях нашої країни таке нововведення можуть використовувати як засіб покарання.

«Як було при Азаровщині? В них не було грошей в керівництві, уряді, вони дають команду «фас», створюється податкова поліція і всіх, як трактором, ідуть і штрафують. Така сама ситуація у нас і зараз. Хтось в керівництві, парламенті, лобіює інтереси виробників касових апаратів. Хтось лобіює програмістів, які розробили, нібито, безкоштовну програму. Но нас повністю не інформують, яка потім буде кожного місяця плата за користування», – каже Олексій Довгань.

Антон Філіппов

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Поділитися: