Аналіз виборів в Україні – відбувся ІY Український жіночий конгрес

26 листопада 2020 о 10:00 - 1043

Avataradmin


Аналіз виборів в Україні – відбувся ІY Український жіночий конгрес

Пандемія спричинила справжню економічну кризу та поставила багато країн перед складними соціальними та економічними викликами, для вирішення яких потрібні ефективні підходи, нові інструменти та можливості, що приведуть до реальних змін.

Дослідження показують, що в Україні найбільше постраждали ті сфери економіки, де зосереджені переважно жінки. Пандемія також негативно вплинула на малий та середній бізнес в Україні.

Просування економічних можливостей для жінок в умовах негативного впливу COVID-19 та посилення їхньої спроможності в часі пандемії – головна тема Четвертого Українського Жіночого Конгресу, що розпочався 25 і продовжиться 26 листопада 2020 року у форматі оффлайн/онлайн події.

Крім того, у спеціальному форматі обговорили результати місцевих виборів в Україні.

За словами старшого аналітика Громадянської мережі ОПОРА Олександра Клюжева, значна відповідальність за поширення стереотипів та упереджень щодо жінок у політиці лежить на тих експертах, політиках, лідерах громадської думки, які на словах декларують підтримку принципів гендерної рівності у виборчому процесі, але в межах політичної боротьби відтворюють ті самі упередження.

«Саме це показали місцеві вибори. Під час передвиборчої кампанії було кілька ситуацій за участю загальнонаціональних партійних лідерів, які висловлювали стереотипні судження щодо потенційних кандидаток в окремих регіонах. Нехай потім було вибачення. Але ці слова супроводжували кандидаток впродовж усієї кампанії. ЗМІ, експерти постійно згадували це замість вивчення програм, оцінювали кандидаток у контексті цих упереджувальних висловлювань.

Суспільство має сформувати атмосферу несприйняття до будь-яких дискредитаційних заяв. Частина механізмів тут лежить у формальній площині. Є норми Кримінального кодексу щодо дискримінації за будь-якими ознаками. Говорити про їх ефективність поки не приходиться, але на рівні ЗМІ, публічних політичних заяв треба йти шляхом встановлення відповідальності.

Перед повторним голосуванням 22 листопада бачили чорний піар, що заснований на неправових та дискримінаційних заявах. Правовий механізм вирішення цієї проблеми теж має бути. Але ключовим є суспільний», – наголосив експерт на IV Всеукраїнському жіночому конгресі.

І все ж гендерна квота спрацювала, особливо на певних рівнях місцевих виборів.

«Якщо порівнювати результати 2015 року щодо виборів депутатів обласних рад і сьогоднішні, різниця колосальна. До обласних рад зараз обрали більше 28% жінок, свідчать дані ЦВК. У 2015 році цей показник не дотягнув до 15%.

Ця законодавча вимога підштовхне партії займатись внутрішніми процесами, підвищувати інклюзивність, стимулювати місцеві осередки до рівності у прийнятті рішень та на етапі висування. Тут є зрушення. Ця тема стала пріоритетною і партії, за рідкими виключеннями, займались цим питанням», – наголосив експерт.

Але, за його словами, деякі кейси на місцевих виборах показують, що упередження до кандидаток зберігаються.

«Тут відтворюються конкретні упередження, що прозвучали з вуст якогось політика і ЗМІ тиражують їх впродовж усієї кампанії. Тому, окрім законодавчих вимог, треба створювати нову атмосферу несприйняття подібного у суспільстві», – додав Олександр Клюжев.

Нагадаємо, другий тур голосування у Кривому Розі призначили на грудень.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: