Знову «одобрям-с»?!

23 січня 2013 о 15:21 - 1404

Avataradmin


28 січня, рано-вранці в понеділок, має відбутися торжество регіональної демократії – звітно-виборча конференція до Громадської Ради при голові обласної держадміністрації (ОДА).

Ключове слово – «при».

Інститути громадянського суспільства (ІГС) вже отримали два роки тому (період, на який призначалась Рада) повчальний урок від влади. Не можна не згадати про набутий досвід…

Тоді з понад 1.047 лише 216 ІГС змогли «правильно» та вчасно подати заявки для участі, потім їх відредагувати, і лише тоді прийти до Будинку профспілок на конференцію. Треба зазначити, що день та час проведення конференції утаємничувались, кілька разів змінювались, а до самого заходу влада підготувалась ґрунтовно й заздалегідь. О восьмій ранку(!) почався відбір учасників, будівля Будинку профспілок була взята в облогу працівниками міліції, переодягненими «спецами», «беркутівцями» – всього понад 200 правоохоронців. Вони стояли по периметру, не пропускали «неугодних», що були попередньо визначені службами, ховались та грілись в кількох ГАЗелях.

Найцікавіше – реєстрацію та видачу мандатів делегатам від громадськості проводили… міліція ж і управління внутрішньої політики ОДА на чолі з його начальником. В результаті таких демократичних підходів через «сито неблагонадійних» впорядники заходу відсіяли 117 ІГС, до залу впустили 99, а вже з них призначили 25 до Громадської Ради при голові обласної держадміністрації.

Серед тих, хто тоді ввійшов у Громадську Ради при голові обласної держадміністрації – об’єднання дермато-венерологів, гаражний кооператив та відставники правоохоронних органів, тобто ті, хто за покликанням не спроможний боротись з тріпером корупції, гідно і всебічно представляти й захищати інтереси територіальних громад.

Двері та лоби влади виявились міцнішими, ніж наше бажання співпрацювати та взяти участь у тій конференції. Нас успішно виштовхали на мороз, де ми й провели легітимну справжню і демократичну свою конференцію. Наше звернення про перешкоджання громадській діяльності, порушення демократичних норм і свобод – до Президента, керманичів області, прокуратури – знайшло лише глухе порожнє відлуння бюрократичних відписок.

Натомість ми продемонстрували, що не всі готові плазувати, цокати каблуками і бадьоро кричати режиму «Одобрям-с!».

Ми не дозволили штрейкбрехерам від імені громадськості Дніпропетровщини підписувати псевдогромадські слухання та експертизи.

Ми твердо сказали «НІ!» продажу землі та антинародним реформам, в першу чергу, геноцидній медичній реформі.

Це, теперешне, звернення має стати профілактикою глумління над демократичними нормами та ІГС, профілактикою профанації та лакейства. Ми далекі від ілюзій, що нас почують і зміняться. Ми не просимо у влади крихт зі столу чи «льгот и благ». Але ми дозволяємо собі розкіш твердо вголос відкарбувати: «Це наша земля, наше місто, наша країна!»

Запрошуємо всіх представників ІГС не стояти в черзі до влади, бити поклони, десять разів переписувати заявки на участь в конференції, а прийти і голосно сказати, що ви про неї думаєте насправді.

Ініціативну групу з підготовки заходу, на чолі з самозванцем Прокоф’євим (Прокоф’єв Юрій Миколайович – директор регіонального відділення Міжнародної асоціації офіцерів спецпідрозділів по боротьбі з організованою злочинністю “Центр-Дніпро” – ред.), вважаємо нелегітимною і прислужницькою.

Якщо, раптом, можновладці справді забажають мати не кишенькових «квазиобщественников», а широке демократичне представництво ІГС, як це, до речі, зроблено в багатьох областях України, то ми до ваших послуг…

28 січня Дмитро Колєсников, новопризначений голова обласної державної адміністрації, публічно має скласти іспит – «Розбудова громадянського суспільства на Дніпропетровщині». Ні пуху, ні пера!

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: