ЖЕП повинно повністю зписати безпідставно створену заборгованість всіх мешканців!

14 вересня 2011 о 14:29 - 1742

(Відкритий лист)

“В Україні занадто багато тих, хто розподіляє та проїдає,
та дуже мало тих, хто будує та наповнює державний бюджет”

Голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації
ВІЛКУЛУ ОЛЕКСАНДРУ ЮРІЙОВИЧУ

Прокурору Дніпропетровської області
МАРЧУК НАТАЛІЇ ВАСИЛІВНІ

Шановні Олександр Юрійович та Наталія Василівна!

Звертається до вас небайдужий громадянин незалежної України Овчаренко Олександр Григорович. У відповідь вчиненого місцевою владою підвищення тарифів на, так звані, «послуги» з утримання житлових багатоквартирних будинків, хочу звернутися до керівників міста обласного рівня, бо на місцевому рівні ситуація з безвідповідальністю та безкарністю чиновників від ЖКГ стала хронічною, на кожному особистому прийомі тільки й чути: «Звертайтесь до суду або створюйте ОСББ!».

І тут виникає справедливе питання: «А ви за що отримуєте свою зарплату, і мабуть не маленьку?».

Законами України передбачається, насамперед, переговорна форма владнання стосунків у взаємовідносинах. Є приклади, коли й ЖЕПи успішно співпрацюють з мешканцями.

Тому мешканці Таромського пропонують владі в такий засіб дійти порозуміння.

Президент України В.Ф.Янукович обіцяв почути кожного. Сподіваюсь, Олександр Юрійович та Наталія Василівна, ви також працюєте за таким же принципом. Сподіваюсь, що і мер міста І.І.Куліченко, також мене почує, а разом з ним почують керівники відповідних органів, які повинні контролювати фінансову діяльність житлово-комунальних підприємств, що створені для надання послуг по утриманню багатоквартирних житлових будинків та прибудинкових територій. Заодно влада міста почує усих своїх мешканців, яких турбує пролема таких послуг.

А звертаюсь я до вас в такий спосіб тому, що не почув мене колишній директор міського комунального житлово-експлуатаційного підприємства (МК ЖЕП) «Експрес» Складніков О.А. Не вдається поки що порозумітися і з новим директором. Не почув мене колишній начальник Дніпропетровського міського управління житлового господарства Кагіян М.І, не почув директор департаменту житлово-комунального господарства та капітального будівництва Лисий В.В. Не почув заступник міського голови Медведчук В.М. та прокурор Ленінського району нашого міста Чередник О.Ф., до яких я протягом цього року звертався з приводу службової бездіяльності керівництва МК ЖЕП «Експрес».

Зараз Україну вкотре охопила хвиля реформ взагалі, та в системі ЖКГ зокрема. Як на мою думку, перший крок в любій реформі – дотримуватись чинного законодавства самому та вимагати і контролювати дотримання законодавства своїми підлеглими. Тільки тоді прийде розуміння, що конкретно необхідно реформувати.

Починаючи з січня поточного року, відколи Парламент відновив стягнення пені за заборгованість по квартирній платні, я намагаюсь досягти порозуміння з керівниками міської влади в питанні за що конкретно і скільки потрібно платити нам, власникам квартир, відповідно до чинного законодавства, приймаючи участь в утриманні свого будинку та прибудинкової території.

Але діалогу не сталося. Мешканці продовжують, як і до цього часу, самотужки утримувати свої будинки, а за ЖЕПом залишилась лише функція вимагання грошей за ніби-то надані послуги, і це навіть без укладання відповідного договору, як того вимагає Закон!

І ось вона, вершина цинізму. За словами відповідальних осіб від ЖЕПа: «Ви платіть гроші, бо ми сидимо без зарплати!?» Навіть думки не припускають, що цю плату необхідно ЗАРОБИТИ! Виходить, що замість спільного з ЖЕПом утримання своїх будинків, мешканців, власників квартир в протиправний спосіб змушують утримувати чиновницько-адміністративну номенклатуру, від якої в даному випадку немає ніякої віддачі.

Придніпровська залізниця у 2004 році передала у комунальну власність міста Дніпропетровська 31 житловий будинок, серед яких і наші багатоповерхівки в Таромському. Тоді ж і було створене міське комунальне житлово-експлуатаційне підприємство «Експрес». Всі ці будинки розташовані як на правому, так і на лівому березі Дніпра, тобто в різних районах міста, прилеглих до залізничних станцій. Відомо, що ЖЕПи створюються за територіальними принципами. За яким принципом створено МК ЖЕП «Експрес» – незрозуміло: утримувати житлові будинки, які розкидані по усьому місту, неможливо. Тому з самого початку не було створено необхідної матеріально-технічної бази для виконання робіт з утримання цих будинків. Не було зформовано необхідного штату кваліфікованого аварійно-ремонтного персоналу. І, як кажуть в таких випадках, дитина народилася мертвою: МК ЖЕП «Експрес» з самого початку свого існування було НЕ ЗДАТНЕ виконувати свої функції, обумовлені нормативними актами України в питанні утримання житлових будинків та прибудинкових територій. Проявила бездіяльність в здійсненні контролю за таким «мертвим» підприємством міська влада, що фактично призвело його до банкрутства.

Наразі МК ЖЕП «Експрес» в котрий раз безпідставно, незаконно, прикриваючись рішенням міської влади, презентує нові тарифи на так звані свої «послуги». Але ці нові тарифи вже суттєво більші попередніх. Як не раз уже про це говорено, можна було б погодитись з підвищенням, якби ми, громадяни, платники податків, знали і бачили, куди спрямовані ці кошти.

Намагаючись відстояти повагу до себе, свою людську гідність, мешканці трьох багатоповерхівок в Таромському, змушені вкотре спонукати місцеву владу до діалогу. На такій підставі було складено і подано для розгляду та відповідного реагування АКТ-ПРЕТЕНЗІЮ. Врахування та виконання вимог цього акту, як того потребує Закон, буде свідчити про здатність міської влади та очолюваного нею МК ЖЕП «Експрес» працювати в правовому полі. Тільки після виконання вимог цього акту та реорганізації самого МК ЖЕП «Експрес», щоб це підприємство було здатне виконувати функції відповідно до чинного законодавства, з’явиться надія на співпрацю між власниками квартир та власником будинків.

Шановний Олександр Юрійович, шановна Наталія Василівна !

Посприяйте, будь ласка, якщо зможете, в вирішенні та виправленні становища навколо МК ЖЕП «Експрес», всі мешканці вам будуть вдячні за це!

З повагою до вас, один з простих громадян незалежної України, мешканець однієї з багатоповерхівок Таромського Овчаренко Олександр Григорович, 1952 року народження.

 

 

А К Т — П Р Е Т Е Н З І Я

м.Дніпропетровськ                                                  «20» серпня 2011 р.

З приводу невиконання керівництвом МК ЖЕП «Експрес» чинного законодавства України по утриманню житлових будинків та прибудинкових територій за адресою: м/р Таромське провулок Тельмана, буд.2, вулиця Привокзальна, буд.12, вулиця Привокзальна, буд.14.

Ми, що нижче підписалися, мешканці будинків пров. Тельмана, 2 , вул. Привокзальна, 12 , вул. Привокзальна, 14 та представник МК ЖЕП «Експрес» ____________________________________________ склали цей акт щодо невиконання керівництвом МК ЖЕП «Експрес» нормативних актів центральних та місцевих органів влади м. Дніпропетровська, регламентуючих діяльність житлово-експлуатаційних підприємств в питанні утримання житлових будинків, споруд та прибудинкової території. Органи міської влади самоусунулися від контролю за діяльністю ЖЕПа, і, як наслідок, неодноразові звернення до керівників міста на ситуацію не вплинули.

Відповідно до інформації керівництва Придніпровської залізниці, при передачі з балансу залізниці в комунальну власність міста 31 житлового будинка на рахунок створеного в 2004 році МК ЖЕПа «Експрес», з 2004 по 2007 роки, були переказані кошти в сумі 7.748.424 грн, які були використані не за призначенням, бо на утримання будинків не витрачено ні копійки.

На неодноразовий запит про цільове використання цих коштів, інформація до відома мешканців не доведена.

Більше того, з дня заснування і до травня п.р. посаду директора ЖЕПа безконтрольно займала людина, яка не була фахівцем у житлово-будівельній галузі, не спромоглася організувати профільну роботу дорученого підприємства і фактично довела його до банкрутства.

З приходом нового керівника ЖЕПа, змін в діяльності підприємства поки-що не помічено.

Не виконуються ЖЕПом вимоги Наказу Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 року № 76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» (далі – Правила). Ці Правила визначають порядок надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій. А утримання житлового фонду в свою чергу, передбачає виконання робіт, передбачених наказом Держжитлокомунгоспу України від 10.08.2004 р. № 150 «Про затвердження примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень будинків, споруд».

Правила зобов’язують керівника ЖЕПа проводити комісійно, з залученням відповідних фахівців, двічі на рік загальний огляд будинку. За результатом такого огляду визначається технічний та санітарний стани будинку з метою виявлення пошкоджень та прийняття рішення щодо їх усунення; оцінюється придатність будинку до сезонної експлуатації, особливо взимку; визначаються обсяги планових та позапланових видів ремонту.

Таких оглядів будинків не проводилось з дня заснування ЖЕПа, відповідні акти не складалися, ремонт будинків не проводився і не планується. Не проводиться підготовка будинків до зими – не утеплюються трубопроводи, ніразу не промивалася опалювальна система. Латочний ремонт даху та косметичний ремонт під’їздів мешканці проводять самостійно без участі ЖЕПу. Немає графіків і не проводиться профілактичне обслуговування інженерних комунікацій, не ведеться технічна документація такого обслуговування. Більше того, керівництвом ЖЕПа ігноруються вимоги Правил щодо невідкладного усунення аварійних ситуацій, як-то: протікання даху та міжпанельних швів, заявки про які подавались неодноразово, не ремонтуються електророзподільні щити, які знаходяться в аварійному стані, продовжується підмивання фундаменту стічними водами і, як наслідок, просадка будинку.

Пошкодження трубопроводів усуваються самими мешканцями за допомогою хомутів, хоча термін придатності цих трубопроводів давно сплив, і вони потребують заміни. В трьох під’їздах мешканці замінили стояки холодної води також без участі ЖЕПа. Не ремонтується дорожнє покриття, просідає відмостка та окремі ділянки будинків, руйнуються скляні блоки в під’їздах.

Крім цього, Правила визначають порядок надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій. Цей порядок також ігнорується ЖЕПом, бо не виконується Закон України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875 від 24.06.2004 року. Відповідно до ст. 19 цього Закону взаємовідносини в сфері житлових послуг базуються виключно на договірній основі.

В супереч вимогам цього Закону, ЖЕП не надавало і не надає мешканцям для обговорення та підписання проект договору на надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій. Не кажучи вже про те, що не проводяться громадські слухання по тарифах на оплату за такі послуги.

В свою чергу, відповідно до норм Цивільного Кодексу України, при відсутності договору відсутні будь-які взаємні зобов’язання, в тому числі і з приводу оплати за будь-що.

Відсутня інформація про статус самого ЖЕПа «Експрес» – чи це балансоутримувач, чи управитель. Не зрозуміло хто є надавачем послуг по утриманню будинків та з ким укладати відповідний договір. В ЖЕПа відсутня матеріальна база для здійснення обслуговування будинків та необхідна нормативна чисельність основних робітників для виконання аварійно-відбудовних робіт. Відсутня диспетчерська служба, не ведеться відповідна документація аварійних викликів, не складаються відповідні акти. Мешканці перестали звертатися за допомогою до ЖЕПа, самотужки ліквідують аварійні ситуації.

Відповідно до вимог Правил, прибудинкова територія визначається актом на право власності чи користування земельною ділянкою, призначеною для обслуговування багатоквартирного будинку. Такого акту ЖЕП не має, а самовільно та протиправно, за допомогою олівця, визначає межу прибудинкової території. Як наслідок такого визначення – до тарифу на оплату було включено частину прилеглої автодороги місцевого значення, яка не має ніякого відношення до прибудинкової території.

Не проводиться сезонного покосу карантинної рослинності.

Не проводиться дератизація та дезінсекція.

Керівництво ЖЕПа уклало договір з приватним підприємством «Валентина Сервіс» (далі по тексту – П.П.), яке повинно проводити періодичну перевірку димових та вентиляційних каналів і, при потребі , виконувати їх прочистку. Але всі ці свої зобов’язання П.П. не виконує, бо ніхто з мешканців будинків представників цього підприємства в своїх квартирах не бачив. ЖЕП контролю за діяльністю цього П.П. не здійснює, актів та звітів про роботу від нього не отримує. А це, в свою чергу, свідчить про бездіяльність в питанні утримання каналів як з боку як П.П. «Валентина Сервіс», так і ЖЕПа, та про незаконно витрачені кошти.

Керівництво ЖЕПа ігнорує вимоги п.п. 4 та 5 Рішення Дніпропетровської міської ради №3763 від 20.11.2007 року, наказів Департаменту житлово-комунального господарства та капітального будівництва, Управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради, якими зазначається, що протягом місяця, наступного за звітним, виконавці послуг з утримання будинків та прибудинкових територій зобов’язані здійснювати перерахування квартирної плати за ФАКТИЧНО надані у звітному місяці послуги відповідно до порядку і періодичності та вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством України. Факт надання послуг повинен підтверджуватись актом виконаних робіт.

А оскільки ЖЕПом не виконуються ніякі роботи, не складаються ніякі акти, а якщо десь і є якісь акти, то вони злочинно фіктивні, то – як наслідок, не проводяться ніякі перерахування.

Бухгалтерія ЖЕПа продовжує протиправно нараховувати псевдоборги мешканцям будинків, тоді як мешканці самотужки, за окремі кошти ліквідують аварійні ситуації, та без участі ЖЕПа підтримують санітарно-технічний стан будинків та територій.

Таким чином керівництво МК ЖЕП «Експрес» не приймає участі в утриманні будинків та прибудинкових територій, визначеної чинним законодавством України в сфері житлово-комунального господарства, а міська влада самоусунулась від здійснення контролю за його діяльністю.

На підставі складеного акту-претензії, а також керуючись вимогами пунктів 6 та 7 частини 1 статті 20, та пунктів 6 та 8 частини 2 статті 21 Закону України № 1875 від 24.06.2004 року «Про житлово-комунальні послуги», МК ЖЕП «Експрес» повинно зробити перерахунок квартирної плати за ненадані послуги, повністю зписати безпідставно створену заборгованість всіх мешканців будинків за адресами: пров. Тельмана, буд. 2, вул. Привокзальна, буд. 12, вул. Привокзальна, буд. 14 за весь період бездіяльності, а саме від часу створення в 2004 році МК ЖЕП «Експрес» і до дати складання цього акту, тобто серпень 2011 року.

А також сплатити компенсацію за перевищення встановлених граничних термінів проведення аварійно-відновлюваних робіт (неліквідація протікання даху в будинку № 2 по провулку Тельмана та будинок № 14 по вулиці Привокзальній з 2004 року, підтоплення ґрунту під фундаментом каналізаційними стоками, що призвело до просадки будинку та пошкодження і руйнування скляних блоків по вулиці Привокзальній, 12 з 2004 року) в розмірі, визначеному законодавством України.

В подальшому не нараховувати ніякі платежі, доки не буде приведена діяльність самого МК ЖЕП «Експрес» у відповідність до чинного законодавства України і тільки після обговорення і укладання договору на надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій.

Директор МК ЖЕП «Експрес» Крісан В.К.
(Від підпису цього акту відмовився).

 

Цей акт підписали всі присутні на дату складання акту
мешканці трьох багатоповерхівок, 
усього 111 підписів від 139 квартир загалом

P.S.

Останнім часом в Україні проводиться наполеглива агітація владою власників квартир на створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Але в вирішенні цього питання на державному рівні, на мій погляд, – і це потрібно відверто признати, – заважає успадкована Україною з радянських часів неефективна та самозатратна система державного устрою: непомірно роздутий адміністративно-управлінський персонал – від державного підприємства до керівництва державою.

Після кожних виборів збільшується кількість чиновників, навіть створюються додаткові владні інституції під окремих осіб, аби не втратити важелі керування та розподілу бюджетних коштів.

В Україні занадто багато тих, хто розподіляє та проїдає, та дуже мало тих, хто будує та наповнює державний бюджет.

Громадяни України протестують проти такої системи різними засобами, аби не платити податки «для дяді», і один з таких засобів – зарплата в конвертах.

Хіба влада цього не розуміє?

Я прекрасно розумію, що безглуздо намагатися агітувати чиновника починати реформування з самого себе. Але рано чи пізно, суспільство повинно зрозуміти, що ми не туди йдемо, що без адміністративно-управлінської реформи в усих сферах державного устрою, без відповідної реформи системи організації праці та заробітної плати на користь платників податків за Європейськими нормами, про реформи взагалі неварто говорити.

В сучасних умовах бідні платники податків не взмозі взвалити на себе додатково з утриманням як самих чиновників від ЖКГ, так ще й значну частину їх повноважень по утриманню будинків.

Про неефективність управління в структурах ЖКГ, разом з безвідповідальністю, свідчить ситуація, що склалася навколо МК ЖЕП «Експрес». Чи переможе в цій ситуації ЗАКОН – покаже час.

Поділитися: