5 лікарень у Кривому Розі отримають фінансування з бюджету міста

20 листопада 2020 о 14:30 - 1831

Регіна ОрловаРегіна Орлова


5 лікарень у Кривому Розі отримають фінансування з бюджету міста

20 листопада депутати міськради прийняли рішення про фінансування п’яти лікарень в Кривому Розі.

Про це повідомляє “Первый Криворожский”.

Олена Рожко, директорка Департаменту фінансів виконкому міської ради, на пленарному засіданні сесії доповіла, що пропонується більш ніж на 5 мільйонів гривень збільшити фінансовий ресурс для виплати зарплати медикам:

«Це п’ять наших установи охорони здоров’я, лікарень №№ 14, 4, 1 дві дитячі лікарні, стоматологія. Це пов’язано з тим, що НСЗУ припинила фінансування окремих медичних закладів ».

Олена Рожко пояснила, що гроші підуть до фонду заробітної плати медустанов за жовтень і листопад.

Нагадаємо, що раніше ці медустанови фінансувалися Національною службою здоров’я України, але через невиконання умов договорів НСЗУ пригрозило розірвати договори.

Так, наприклад, в лікарні № 14 немає штатного анестезіолога, і тому НСЗУ може відмовити медустанові в фінансуванні.

Як повідомляється на офіційному сайті НСЗУ, в Дніпропетровській області 13-ма медустанови не виконані 74 вимоги (з 204). Вони стосуються покупки деяких Медапарат і / або штатних співробітників по тій чи іншій спеціальності.

Депутат міськради Олександр Макаренко поцікавився у начальника Управління охорони здоров’я виконкому міської ради Костянтин Мурашко, які є перспективи для фінансування медустанов з 1 січня 2021 року. Ще він запитав, чи не потребує місто в додаткових кисневих апаратах.

Костянтин Мурашко сказав, що реформа вторинної ланки вступила в чинності 1 квітня 2020 року:

«З того моменту НСЗУ відмовляла в підписанні договорів з 1, 2 дитячими лікарнями, діагностичний центр 5 поліклініки, недофінансувала майже на 1 000 000 гривень інфекційну лікарню. Зовсім без засобів залишили дитячу стоматологію. Були питання по 4 і 14 лікарням. Всі лікарні підписали ці договори з 1 квітня і виконали всі умови НСЗУ. Коли укладали договори, кожній лікарні прописали пункти, які повинні виконати медустанови.

«14 лікарня виконала з 15 пунктів – 14. Перша дитяча виконала всі. Всі лікарні не виконали тільки один пункт, не змогли забезпечити себе анестезіологами. За 14 лікарні, наприклад, де 70 ліжок, два анестезіологи, які повинні працювати за основним місцем роботи. Ті ж вимоги по 2 лікарні. У місті не вистачає 40 анестезіологів. Працюємо з цього питання, є і інтерни, які вже працюють в цьому напрямку », – пояснив Костянтин Мурашко.

За рішення виділити лікарням фінансування проголосували 39 депутатів з 40 присутніх.

 

Раніше ми повідомляли, що У Кривому Розі медики міської лікарні пішли у «відпустку за власний рахунок».

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: