Третина депутатів Дніпровської міськради втекла зі своїх фракцій

01 липня 2020 о 09:00 - 2683

adminadmin


Третина депутатів Дніпровської міськради втекла зі своїх фракцій

В Дніпровській міській раді з початку нової каденції фракція «Опозиційний блок» зменшилась найбільше – з 25 до 8 депутатів. На другому місці – депутатська фракція Об’єднання «Самопоміч», яка зменшилася на 2 депутати, фракції «Громадська сила» та «УКРОП» втратили по одному депутату.

Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА у Аналізі сталості фракцій політичних партій, які подолали 5% прохідний бар’єр в Дніпропетровську обласну раду та місцеві ради у містах Дніпро і Кривий Ріг на виборах 2015 року.

«Ми прослідкували утворення фракцій відповідних партій на початок роботи рад та їх сталість на 1 квітня 2020 року, гендерний склад рад, переходи депутатів між фракціями та групами», – розказують активісти.

Так, на місцевих виборах у 2015 році дніпряни віддали перевагу партіям з новими назвами. До Дніпровської міської ради пройшли п’ять, і всі були нові.

До Дніпропетровської обласної ради та до Криворізької міської ради пройшли по сім партій, але з попереднього скликання була лише одна партія – ВО «Батьківщина».

До Дніпропетровської обласної ради обрано 120 депутатів, із них 98 чоловіків і 22 жінки. За результатами виборів до обласної ради пройшли наступні партії: БПП «Солідарність», «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», Об’єднання «Самопоміч», ВО «Батьківщина», «Опозиційний блок», «Радикальна партія Олега Ляшка».

В Дніпропетровській обласній раді було сформовано сім фракцій, кількісний склад яких майже не змінився в порівняні з іншими радами. Лише з двох фракцій вийшли по одному депутатові. Антіпов Валентин вийшов із фракції «Опозиційний блок», а Гайворонський Анатолій вийшов із фракції Радикальна партія Олега Ляшка. Обидва депутати стали позафракційними, також Коротюк Костянтин який обрався за списками партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» після набуття депутатських повноважень не увійшов до жодної фракції.

А до Дніпровської міської ради було обрано 64 депутати, із них 51 чоловік і 13 жінок. На початку скликання в цій раді було сформовано п’ять фракцій: «Опозиційний блок», «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», «Громадська сила», «Солідарність» та Об’єднання «Самопоміч».

При формуванні «промерської» більшості в міській раді навесні 2016 року опозиційні фракції почали втрачати своїх депутатів. Найбільше зменшилась фракція «Опозиційний блок» – з 25 до 8 депутатів. Депутатська фракція Об’єднання «Самопоміч» зменшилася на 2 депутати, фракції «Громадська сила» та «УКРОП» втратили по одному депутату. На сьогодні 10 депутатів є позафракційними.

43 депутати зберегли вірність партійним фракціям від яких були обрані, 5 депутатів після виходу із початкової фракції залишилися «позафракційними», 9 – побували у двох фракціях і аж 7 депутатів побували у трьох фракціях. Зберегла свою чисельність в міськраді протягом скликання лише фракція «Солідарність».

 

 

До Криворізької міської ради обрано 64 депутати, із них 47 чоловіків і 17 жінок. Було сформовано п’ять фракцій і дві депутатські групи: «Опозиційний блок», «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», Об’єднання «Самопоміч», «Солідарність», «Сила людей», депутатська група «За рідне місто», депутатська група «За успішний Кривий Ріг».

Станом на 1 квітня 2020 року у Криворізькій міській раді в чотирьох фракціях зменшилась кількість депутатів. Одна депутатська група змінила назву: депутатська група «За рідне місто» стала називатись «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Зменшився кількісний склад депутатів фракцій «Самопоміч» і «Солідарність» на 2 чоловіки, а фракцій «Опозиційний блок» і «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» – на 1 чоловіка.

У трьох найбільших радах Дніпропетровської області 9 фракцій і груп втрачали своїх депутатів, а до двох фракцій новообрані депутати навіть не вступили. Всього здійснили переходи з фракцій 29 депутатів.

Найбільше відбулося переходів у Дніпровській міській раді: 21 депутат покидав свою фракцію.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: