Запрацювала нова програма по боротьбі з гіпертонічною хворобою

12 червень 2020 о 11:03 - 1703

adminadmin


Запрацювала нова програма по боротьбі з гіпертонічною хворобою

На Дніпропетровщині реалізують пілотну програму по боротьбі з гіпертонічною хворобою. Її впроваджують в лікарні ім. Мечникова та обласній офтальмологічній лікарні. Безкоштовна діагностика та лікування недуги – для пенсіонерів, ветеранів, людей з інвалідністю та дітей війни.

Про це повідомила пресслужба ДніпроОДА.

«На жаль, останнім часом гіпертонічна хвороба значно помолодшала. Нерідко спостерігаємо важкі інсульти у 40-річних людей. Також збільшилась кількість пацієнтів, у яких вперше була виявлена артеріальна гіпертензія. Гіподинамія, стреси та депресивні стани, пов’язані з небезпекою захворіти на коронавірус та страхом втратити роботу – все це призводить до поступового розвитку гіпертонічної хвороби, – зазначив головний лікар ОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко. – Сподіваємось, що після реалізації цієї програми кількість інсультів та інфарктів буде набагато меншою».

Програма передбачає лабораторні та інструментальні обстеження, консультації кардіолога та офтальмолога, обстеження очного дна та вимірювання внутрішньоочного тиску. Після діагностики пацієнтам призначатимуть терапію та забезпечуватимуть необхідними медичними препаратами.

«Офтальмологічна лікарня не дарма приєдналася до цієї програми. Адже ретельне обстеження судин очного дна дає можливість на ранній стадії виявити гіпертонічну хворобу», – зауважила директорка Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні Світлана Устименко.

За програмою планують обстежувати до 20 мешканців області щодня. Аби приєднатися, направлення від сімейного лікаря не потрібне. Записатися на прийом можна за телефоном 713-51-52.

За даними департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації, на впровадження програми по боротьбі з гіпертонією з обласного бюджету виділили 900 тис грн.

«Дуже важливо, аби після тривалого карантину люди могли обстежитися,  вчасно виявити недугу та пройти лікування», – підкреслили у департаменті.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: