Облрада заявляє про існування помилково-позитивних на інфікування коронавірусом

20 травня 2020 о 10:09 - 1874

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Облрада заявляє про існування помилково-позитивних на інфікування коронавірусом

Голова Дніпропетровської облради Святослав Олійник заявив, що є певні підстави піддати сумніву результати ПЛР аналізів, які проводить Обласний лабораторний центр. І така ситуація має місце і в інших областях країни.

Про це йдеться на офіційному сайті облради.

«Ми зробили аналітичний зріз на 12 травня. Лише 5% людей, в яких лабораторно був підтверджений COVID, звернулись по допомогу із тими чи іншими симптомами. Тоді за статистикою було 550 хворих. 82% з них – це люди, яких перевіряли лише тому, що вони вважались контактними», — повідомив Святослав Олійник.

«Дані ПЛР досліджень на коронавірус потрібно перевіряти. Багато речей не сходяться. У тому числі, кількість хворих і тих, хто одужав. На сьогодні у багатьох підтверджених на хворобу немає жодних симптомів. Навіть з тих, хто зараз у лікарнях: 36% госпіталізованих почувають себе добре. Шляхом виявлення антитіл до коронавірусу у крові можливо встановити, хто з підтверджених на сьогодні реально хворів на COVID, а хто ні. Для цього потрібне додатково обладнати лабораторію, і ми зараз цим займаємось», – розповів голова облради.

В області вже створена комісія, яка розпочала розслідування і має з‘ясувати причини недостовірної статистики.

Нагадаємо, 07.07.2020 Верховна Рада більшістю підтримала Проект Закону про внесення змін до статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (щодо додаткових гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, та членів їх сімей) № 3376-1.

Документ прирівнює медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, які померли або стали інвалідами внаслідок інфікування коронавірусною хворобою (COVID-19), до військовослужбовців, з подальшою виплатою компенсацій у розмірі 1.500-600 тисяч гривень їхнім сім’ям або ним самим.

Також, як повідомила пресслужба облради, Святослав Олійник подарував Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені Мечникова американське медичне обладнання, придбане за особисті кошти. Завядки йому, лікарня на 50% збільшить кількість тестувань на COVID-19.

Як розповів головлікар лікарні Мечникова Сергій Риженко, ці дві високошвидкісні центрифуги допоможуть збільшити приблизно на 50% кількість проведених тестівна коронавірус. Зараз їх роблять близько 100 в день.

«Передане нове обладнання – це найбільший крок, який зробили за останнійчас в оснащенні лабораторії», – сказав Сергій Риженко.

У свою чергу, Святослав Олійник подякував колективу медичним працівникам за професіоналізм і самовіддачу на роботі.

 

Голова облради Святослав Олійник (крайній справа) та головний лікар ОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: