Дніпропетровщина напрацьовує алгоритм, як поводитися з терапевтично хворими, які інфіковані коронавірусом

14 травня 2020 о 07:43 - 1916

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Дніпропетровщина напрацьовує алгоритм, як поводитися з терапевтично хворими, які інфіковані коронавірусом

В Кривому Розі відсторонили від роботи головного лікаря міськлікарні за виписку 15-ти пацієнтів з діагнозом COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба Дніпропетровської обласної ради.

За словами очільника облради Святослава Олійника, подія сталася у терапевтичному відділенні. Пацієнти, тестування яких показало позитивність на COVID-19, були без симптомів.

Раніше повідомлялося, що у Кривому Розі усунули від роботи головного лікарня 4-ої міської лікарні за «самовільну виписку» 15 пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. 

Надаємо коментар Святослава Олійника:

«У Кривому Розі сталася, на жаль, класична ситуація, яку ми спостерігали в Італії, в інших країнах, де відбулися певні контакти, зараження через медичні заклади взагалі не профільні, не інфекційні.

Тобто, це звичайне терапевтичне відділення, в якому лежали люди. А потім відбулася смерть пацієнта. Після смерті з’ясувалося, що було зараження на COVID. Потім почали розкручувати контактний ланцюжок.

Лікар прийняла рішення, щоб частину людей, які потрапили до контактного ланцюжку, щоб вони не заражали інших (потенційно, імовірно, бо йде час між тестуванням і отриманням результату), відправити додому на самоізоляцію.

Правильне це було рішення, не правильне, але в таких випадках якесь рішення повинно бути.

Створена спеціальна комісія облздрава, вона займається цим питанням. Ми розуміємо, що ситуація доволі нова для лікарів, для медиків. Казати, що відбулася якась велика помилка – абсолютно зарано і нема чого.

Але відбулося те, що відбулося: ми маємо справу з ситуацією, яка не відома.

І тому на сьогоднішній день ми прийняли рішення, це рішення облздрава: буде протестована максимальна частина медичних працівників, як можна більше, щоб ми зрозуміли, де зупинилася ця ситуація. Вважаю, вона стабілізується, комісія працює, завтра (14 травня – ред.) теж буде засідання в Кривому Розі. Аналізується вся послідовність дій, очевидно, буде рішення й по конкретній ситуації, і алгоритм, – щоб його вдосконалити, – для інших лікарень, ще раз підкреслю, не пов’язаних з інфекційними відділеннями. Мова йде про лікарні, в яких звичайні пацієнти знаходяться, тому тут алгоритм вимагає вдосконалення».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: