Заборона відвідування лісових угідь населенням в засушливу погоду – це оперативний інструмент лісників

29 квітня 2020 о 11:58 - 1515

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Заборона відвідування лісових угідь населенням в засушливу погоду – це оперативний інструмент лісників

Перевірку готовності лісових господарств Дніпропетровської області до пожежонебезпечного періоду 2020 року розпочали надзвичайники.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

До 30 квітня перевірять стан протипожежного захисту лісових масивів, підпорядкованих сил та засобів до своєчасного виявлення та готовності лісогосподарських підприємств до гасіння пожеж.

Вчора перевірили Петриківське лісове господарство. До складу комісії увійшли рятувальники Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області, фахівці Управління цивільного захисту Дніпропетровської ОДА, Дніпровського лісового та мисливського господарства, представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Під час огляду рейдовою групою здійснено виїзд до лісових масивів для обстеження створених мінералізованих смуг та протипожежних розривів.

Рятувальники оглянули технічні спроможності автомобілів, призначених для залучення під час виникнення пожеж, наявність оснащення.

На території Петриківського лісового господарства влаштовано 87 км нових мінералізованих смуг та відновлено 344 км для зменшення поширення вогню у разі пожежі.

Для швидкого реагування в лісгоспах є в наявності 7 одиниць техніки, що пристосовані для пожежогасіння у разі займань.

У визначені терміни, такі перевірки будуть здійснені в усіх лісових господарствах на території Дніпропетровської області.

Також перевірили державні підприємства «Новомосковський військовий лісгосп» та «Новомосковське лісове господарство».

«Шановні громадяни, пам’ятайте: «Ліс – наше багатство. Бережіть ліс від пожежі!» – це гасло відоме всім з дитинства. Але рік у рік із початком спекотних сонячних днів спалахують лісові пожежі. У працівників ДСНС та лісової охорони в такий період особливо напружений час.

Немає кращого за ліс місця для відпочинку з його красою та величчю. Але жителі нашої області часто не усвідомлюють значення лісів для здоров’я. Щорічно спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж у період свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісників.

Зупинити лісову пожежу важко, а деколи неможливо навіть за наявності спеціальної техніки. Тому заходи з попередження лісових пожеж – протипожежна профілактика, заборона відвідування лісових угідь населенням в засушливу погоду – є оперативним інструментом лісників у боротьбі з лісовими пожежами», – закликають лісники громадян.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: