Переміщення пацієнтів з COVID-19 по лікарнях потребує досліджень. І навіть розслідувань

22 квітня 2020 о 11:32 - 1904

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Переміщення пацієнтів з COVID-19 по лікарнях потребує досліджень. І навіть розслідувань

Пацієнти 21-й інфекційної лікарні Дніпра, заражені коронавірусом, по незрозумілим причинам були переміщені у інші лікарні, розносячи інфекцію.

«За незрозумілих обставин хворі були переміщені в інші лікарні міста, і таким чином, стали джерелом зараження для інших людей», – заявив голова Дніпропетровської облради Святослав Олійник.

Наводимо текст заяви:

«Вчорашні дані лабораторій показали певні спалахи, у тому числі в місті Дніпро.

12 людей, яких ми додатково вчора в місті Дніпро виявили, – це те, про що ми раніше казали: це контакти по Першотравенську. Загалом таких контактів в нас було встановлено 247 людей по області. Ми методично перевіряємо всіх цих 247 людей, відбираємо в них зразки.

Місто Павлоград потрапило у зону інфікування від Першотравенська, потрапили в зону інфікування 11 людей у Петропавлівському районі та 12 людей – це місто Дніпро.

І є ситуація, коли джерелом спалаху, вогнищем є якраз лікарні. Недостатньо вірно налагоджена логістика пацієнтів.

Ми бачимо те, що пацієнти, які були заражені коронавірусом, знаходилися раніше у 21-й лікарні, по незрозумілим поки причинам були переміщені в різні лікарні. Один пацієнт поїхав до Києва, там проходить лікування. Один пацієнт – поїхав у 16-у лікарню, і там довелося робити забори (аналізів – ред.) у всіх лікарів, які з ним контактували. Одного пацієнта перемістили в 11-ту лікарню, – на жаль, ми теж чекаємо осередку (захворюваності – ред.) і там.

Ми розуміємо, де в нас внутрішнє розповсюдження, а де в нас – зовнішнє зараження. Першотравенськ – це було зовнішнє зараження, воно розповсюдилося на цілий ряд регіонів у області.

А оці переміщення по лікарнях – це вже, на жаль, приклади внутрішнього зараження. Тут великі питання будуть до міськздраввідділу, це буде тема для подальших досліджень. І навіть розслідувань».

Нагадаємо, 21 квітня було виявлено в Дніпрі 19 нових захворювань на COVID-19.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: