Завтра міськрада Дніпра розгляне проєкт рішення, що нерухомо лежав 1.268 днів

21 квітня 2020 о 11:48 - 2249

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Завтра міськрада Дніпра розгляне проєкт рішення, що нерухомо лежав 1.268 днів

На розгляд завтрашньої сесії Дніпровської міської ради, 22 квітня 2020 р., виноситься проєкт рішення, який був зареєстрований у розділі проєктів рішень на офіційному сайті міської ради Дніпра 31 жовтня 2016 року, тобто 3,5 роки тому.

Про це «Лицам» стало відомо з розсилки Дніпровської міської ради та відповідного розділу на сайті Dniprorada.gov.ua.

Як йдеться в Порядку денному 56 чергової сесії міської ради VІІ скликання, з питання «4.2 Про затвердження Статуту територіальної громади міста Дніпра (оприлюднено 31.10.2016)» буде доповідати секретар міськради та заступник міського голови Санжара Олександр Олександрович.

Так, зі статуту територіальної громади виключаються згадки про Таромську селищну раду та про районні у місті Дніпрі ради, але останні можна буде створити наново.

Крім того, нова редакція документу (її можна скачати за цим посиланням) виводить з-під контролю громадськості комунальні підприємства Дніпровської міської ради.

Так, у порівняльній таблиці до цього проєкту, у розділі XI «Майно територіальної громади», пропонується виключити:

* статтю «Загальні засади планування та порядок розгляду звітів».

Ця стаття зараз зобов’язує:

– міського голову (або за його дорученням одного із заступників) щорічно звітувати стосовно управління корпоративними правами територіальної громади,

– заступників міського голови – два рази в рік звітувати на пленарному засіданні про поточну діяльність комунальних підприємств,

– комунальні підприємства – регулярно оприлюднювати показники господарської діяльності та фінансового планування, а також звіти за підсумками року. Звіти обов’язково повинні містити порівняльні пункти та таблиці господарських і фінансових показників (обсягів), як запланованих, так і виконаних, «інших показників, що забезпечують уявлення та прозорість стосовно фінансових і майнових операційпідприємства».

До того ж, зараз «Міська рада може не затвердити звіт підприємства комунальної власності. У такому випадку виконавчі органи повинні вжити відповідних заходів з доопрацювання звіту та його показників, здійснення незалежної аудиторської оцінки щодо фінансових та майнових операцій підприємства, а також з кадрових питань»;

* статтю «Механізми запобігання банкрутству суб’єктів комунальної власності територіальної громади».

Ця стаття наразі зобов’язує міськраду своєчасно реагувати на погіршення фінансового стану підприємств, появу ознак їх неплатоспроможності, здійснювати відповідний аналіз та виявляти причини, розробляти комплекс заходів із запобігання банкрутству та підвищення рівня ліквідності суб’єктів комунальної власності.

Крім цього, в новій редакції Статуту територіальної громади Дніпра вводиться новий термін «балансоутримувачі об’єктів нерухомого майна». Такі діють на рівні з міською радою, а саме: обліковують і перевіряють стан об’єктів нерухомості комунальної власності, контролюють виконання угод і договорів купівлі-продажу, оренди, передання у користування «та у відповідних випадках своєчасно ініціювати питання повернення майна в комунальну власність».

Комунальні підприємства більше не будуть «прив’язані» до конкретної галузі економічної діяльності.

У діючому статуті міста:

«Дирекція підприємства призначається та звільняється з посади міським головою за поданням заступника голови з відповідних питань та здійснює повноваження на підставі контрактів, складених з виконавчими органами місцевого самоврядування».

У проєкті змін:

«Керівник підприємства призначається та звільняється з посади розпорядженням міського голови».

Крім цього, новою редакцією Статуту територіальної громади Дніпра:

– у міської ради вилучається та передається виконкому міської ради і міському голові право нагороджувати членів територіальної громади вказаними в статуті пам’ятними медалями та нагрудними знаками,

– у виконкому міської ради вилучається та передається міському голові право внесення до органів державної влади подання про нагородження державними нагородами України та про присвоєння почесних звань України;

– міському голові надається право засновувати місцеві відзнаки.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: