«Лікування» на допиті

11 квітня 2020 о 12:15 - 3010

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


«Лікування» на допиті

24 березня 2020 року Калашніков Віталій Петрович звернувся до начальника Апостолівського ВП Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області з заявою про злочин, скоєний проти нього директором Відокремленого підрозділу «Криворізька теплова електрична станція» АТ «ДТЕК Дніпроенерго» Дегтяренком Сергієм Михайловичем.

Злочин останнього виразився у незаконному звільненні Калашнікова під час пандемії поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) та оголошення надзвичайної ситуації (стаття 172 «Грубе порушення законодавства про працю» Кримінального кодексу України (ККУ)).

В зв’язку з тим, що уповноважена особа Апостолівського ВП Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області відмовилась вносити дані про злочин відносно директора ахматівського підприємства, я – адвокат Кононенко О.В. в інтересах Калашнікова В.П. – звернувся до Апостолівського районного суду із скаргою, і 27 березня 2020 року слідчий суддя (справа №171/570/20) зобов’язала уповноваженого працівника Апостолівського відділу поліції внести заяву в ЄРДР.

Заява в ЄРДР була внесена за №12020040410000228, а Калашніков В.П. був викликаний в Апостолівський відділ поліції: 08.04.2020 року на його телефонний номер прийшла SMS в 12:02 – повідомлення від слідчого Апостолівського ВП Борисова Андрія Олександровича про допит.

Калашніков повідомив Борисову, що буде через декілька хвилин, але слідчий чомусь наполіг, щоб звільнений працівник був саме після 14:00.

Коли в цей час Калашніков підходив до Апостолівського відділу поліції, до входу в будівлю різко під’їхав автомобіль Toyota Land Cruiser Prado з номерами АЕ 5599 ЕТ, і збив того передньою лівою стороною, а водій, не допомігши людині піднятися, вискочив з автомобіля і забіг в будівлю поліції.

Коли Калашніков зайшов до слідчого Борисова, той комусь зателефонував. Через деякий час в кабінет ввірвалося декілька осіб, один з яких був водієм Toyota Land Cruiser Prado. Як Калашніков В.П. пізніше взнав, це був Трофімов Максим Миколайович, старший оперуповноважений Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Трофімов вдарив людину, що прийшла на допит, спочатку в спину та по ногам, а потім став викручувати руки і заставляти підписати відмову, як той зрозумів, від його заяви про злочин проти керівництва підрозділу «ДТЕК Дніпроенерго».

Калашнікову стало зле, він почав втрачати свідомість і лише встиг сказати, щоб йому визвали «швидку».

Прийшов до тями він лише на порозі Апостолівського відділу поліції, не розуміючі, як вийшов і чи вийшов з будівлі сам чи його вивели, але зразу ж зателефонував на 103 та визвав «швидку».

Коли приїхали медики, то сказали звільненому, що з поліції ніхто не дзвонив, а вони приїхали за його викликом.

Вважаю, в діях старшого оперуповноваженого Трофімова та слідчого Борисова, які діяли у складі організованої групи, є склад злочину, передбачений декількома статтями ККУ,

В будь-якому разі, суб’єктивна сторона злочинів характеризується прямим умислом.

В зв’язку з цим, Калашніков В.П. звернувся із заявою про злочин до прокурора Апостолівського відділу прокуратури Михайленка Володимира Олександровича.

Але той цинічно повідомив, що заяву прийме, але вносити в ЄРДР не буде, а звільнення не боїться, так як він (1975 року народження) вже отримує «нормальну пенсію».

Прошу вважати цей мій Відкритий лист заявою про злочин, скоєний відносно незаконно звільненого працівника поліцейськими та зверненням в Генеральну прокуратуру на незаконні дії прокурора Михайленка.

З повагою,
захисник, адвокат Кононенко О.В.

10 квітня 2020 року

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: