Гроші «пішли» за пацієнтами у поліклініки та спеціалізовані медзаклади

03 квітня 2020 о 11:23 - 2066

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Гроші «пішли» за пацієнтами у поліклініки та спеціалізовані медзаклади

Безоплатне лікування інфарктів як пріоритетну послугу з 1 квітня 2020 р. у Дніпропетровській області здійснюють 6 медзакладів, а безоплатні дослідження на раннє виявлення раку як пріоритетну послугу – 49.

Про це повідомила Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

«Пацієнт із 1 квітня отримує перелік гарантованих медичних послуг і вільний вибір лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. Відтепер місце реєстрації жодним чином не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися.

Критерієм вибору місця надання послуги буде наявність медичного обладнання, якість та комфорт. НСЗУ заплатить тому медичному закладу, який обере пацієнт.

Наше головне завдання – зменшити смертність українців від серцево-судинних та онкологічних захворювань, а також покращити допомогу під час пологів і неонатального періоду. На 2020 рік це пріоритетні послуги в Програмі медичних гарантій. Їм ми будемо приділяти особливу увагу», – розказує Оксана Мовчан, очільниця НСЗУ.

Щоб подивитися Карту спеціалізованих закладів охорони здоров’я, у яких українці можуть отримати спеціалізовані медпослуги безкоштовно – переходьте за цим посиланням.

З переліком медичних послуг, які держава гарантує за Програмою медичних гарантій, можна ознайомитися тут.

Загалом для забезпечення Програми медичних гарантій, – переліку медичних послуг, які держава гарантує пацієнту, – спрямовано 70,4 млрд грн. Приблизно 18,7 млрд грн отримає первинна ланка, усі заклади якої (понад 1.500) переуклали договори із НСЗУ.

Також підписано контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні їх 25), на оплату послуг яких передбачено близько 4,7 млрд грн.  

У Дніпропетровській області 135 медичних заклади спеціалізованої (вторинної та третинної) допомоги отримали пропозиції від НСЗУ про укладання договору на загальну суму 3,79 млрд грн протягом року.

Загалом у Дніпропетровській області підписано договорів на 90 пакетів пріоритетних послуг. 18 лікарень регіону уклали договори на медичну допомогу під час пологів, 7 – надаватимуть допомогу у складних неонатальних випадках (допомога новонародженим).

«Медична система в Україні нарешті перезавантажиться: успішними стануть ті лікарні, в яких надаватимуть якісні послуги. І це найголовніше для пацієнтів», – резюмує Інна Іваненко, виконавчий директор Благодійного фонду «Пацієнти України».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: