Охорону медакадемії фірмою екс-замначальника УБОЗу розслідують правоохоронці

01 квітня 2020 о 13:37 - 3047

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Охорону медакадемії фірмою екс-замначальника УБОЗу розслідують правоохоронці

Поліція розслідує, як за три роки вкрали 5 мільйонів при охороні медакадемії ТОВ «Охоронна фірма «КГБ-Капитал» (код 31780644).

Так, у 2017 році Державним закладом «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров`я України» (ДЗ «ДМА») замовила у «КГБ-Капитала» охоронні послуги на суму 1,24 млн грн., у 2018 р. – на 1,66 млн грн., у 2019 р. – на 2,15 млн грн, пишуть Nashigroshi.org.

У цьому році медакадемію знов охороняє ця фірма. Тобто загалом за 4 роки сума договорів склала 11,53 млн грн.

Поліція та прокуратура виявили, що закупівлі послуг з фізичної охорони території, будівель, майна та контролю пропускного режиму в гуртожитках ДЗ «ДМА» проведено з порушеннями ЗУ «Про публічні закупівлі».

Так, члени тендерного комітету умисно створювали умови та вимоги до тендерних пропозицій, за яких заздалегідь визначені учасники мали переваги перед іншими учасниками.

Під час виконання умов договорів, службові особи вносили до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, у тому числі щодо кількості працівників, задіяних для охорони, та загальної кількості витрачених трудогодин.

Слідчі розрахували, що привласнення коштів склало 5,05 млн грн. Про це свідчать ухвали Індустріального райсуду Дніпра від 23 березня 2020 р.

Фінансово-господарські взаємовідносини між ДЗ «ДМА» та ТОВ ОФ «КГБ-Капитал» досліджував Східний офіс Держаудитслужби, однак дослідження не було завершено через приховування академією та фірмою під різними приводами первинної фінансово-господарської документації.

Засновниками ТОВ Охоронна фірма «КГБ-Капитал» є ТОВ «Агрокапитал» Дмитра Чикиньова та Сергія Гончарова, а також Володимир Бандурка та Микола Гораш.

Останній був заступником начальника відділу УБОЗ УМВС України в Дніпропетровській області та помічником народного депутата 8 скликання Андрія Немировського.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: