На Дніпропетровщині – нові протиепідемічні заходи

23 березня 2020 о 07:33 - 2997

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


На Дніпропетровщині – нові протиепідемічні заходи

У зв’язку з масовим поверненням людей з Європи, 22-го березня було підписане спільне доручення голови облради та облдержадміністрації. Нові протиепідемічні заходи мають на меті мінімізувати контакти жителів області із тими, хто приїхав з-за кордону.

Про це повідомляє пресслужба облради.

Станом на 17:00 22.03.2020р. в Дніпропетровській області дослідили ще чотири зразки біоматеріалів від людей з підозрами на коронавірус. Позитивних результатів на коронавірус немає. Виявлено один вірус грипу А, решта – гостре респіраторне захворювання.

Дніпропетровська обласна лабораторія з моменту початку роботи по коронавірусу досліджувала 18 підозрюваних. Ще п’ять зразків з підозрою досліджуються.

Місцевими органами влади проводиться моніторинг мешканців нашої області, які повернулись або планують повернутися із-за кордону. Також, організоване перевезення їх до місць проживання.

Через те, що з моменту публікації номера «гарячої лінії» щодо приїзду жителів області з країн ЄС поступає багато дзвінків, обласна влада змінила попередній номер на багатоканальний:

0-800-500-474.

В обов’язковому порядку серед осіб, які повернулися із-за кордону, буде проведене анкетування та температурний скринінг. У разі необхідності люди будуть поміщені в обсервації.

«Бригади екстреної медичної допомоги забезпечуються засобами індивідуального захисту, респіраторами, захисними комбінезонами», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що на рівні держави були введені нові правила перетину кордонів. Від вчора підписується інформована згода у двох примірниках особами, які здійснюють перетин державного кордону.

Головні державні санітарні лікарі областей забезпечують зберігання інформованої згоди, встановлюють спостереження протягом 14 діб за особами, які перебувають на самоізоляції, та взаємодіють з поліцією для усунення загрози життю та здоров’ю людей у разі порушення особами зобов’язань, які вони взяли на себе під час самоізоляції.

«Нагадуємо! Важливо! Головним засобом нерозповсюдження вірусу – є самоізоляція громадян, які потенційно могли контактувати із хворими на коронавірус», – резюмує обласна влада.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: