Два інспектори у сфері дозвільної системи Дніпропетровщини торгували правом на «гумостріл»

20 березня 2020 о 10:36 - 1488

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Два інспектори у сфері дозвільної системи Дніпропетровщини торгували правом на «гумостріл»

Інспектор відділу контролю обігу зброї у сфері дозвільної системи Управління превентивної діяльності ГУ НП та інспектор з контролю обігу зброї у сфері дозвільної системи сектору превенції Кам’янського відділу поліції ГУ НП, за версією слідства, з виногороду виготовляли неправдиві документи особам, що хотіли мати дозвіл на носіння і зберігання спецзасобу для відстрілу гумовими кулями.

Так, правоохоронці пропонували особам, які бажали отримати дозвіл на «гумостріл», але не мали на це права, скористатися «спеціальною процедурою» для отримання дозволів без здачі заліків, вивчення матеріальної частини пристроїв, правил застосування та заходів безпеки поводження зі зброєю, а також без проходження відповідного медичного огляду.

«Винагорода» поліцейським за такі дозволи коливалася від 350 до 700 доларів США.

Слідчі ДБР затримали правоохоронців за одержання неправомірної вигоди, вчинене групою осіб (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України) у порядку ст. 208 КПК України під час одержання неправомірної вигоди у сумі 350 та 400 доларів США відповідно.

Крім того, після затримання відбулися більше 10 обшуків у службових кабінетах поліцейських, у тому числі їхнього керівництва. Вилучені документи щодо отримання дозволів, близько 100 тисяч гривень, а також зброя, походження якої встановлюється.

Досудове розслідування триває. Слідчі ДБР встановлюють причетність до функціонування протиправної схеми й інших службових осіб територіальних підрозділів секторів превенції у Дніпропетровській області. Також перевіряються дозволи на носіння і зберігання зброї, видані за останні роки.

Затриманим планується повідомлення про підозру та обрання відносно них запобіжних заходів.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Полтавської області. Оперативний супровід – Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області.

У разі доведення вини, правоохоронцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: