Люди, які повертаються з різних країн світу, мусять сповістити про це лікаря

18 березня 2020 о 09:52 - 1353

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Люди, які повертаються з різних країн світу, мусять сповістити про це лікаря

За минулу добу у Дніпрі 852 людини з ознаками гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу звернулися по медичну допомогу, з них більшість – це діти. Офіційно зареєстрованих випадків коронавірусної інфекції у місті немає.

Про це під час брифінгу 18 березня повідомила медична директорка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) № 1 Надія Сальник, передає пресслужба міськради.

Лікарі проводять медичне спостереження осіб, які повертаються з країн, де є спалах коронавірусної інфекції. Нині вже є випадки, коли термін нагляду за такими людьми закінчився, вони не мають проблем зі здоров’ям. Водночас, є й ті, які наразі під спостереженням лікарів. Нині їх у місті – понад 60.

«Щодня до Дніпра повертаються наші співвітчизники з-за кордону. Але це не означає, що вони усі заражені. Люди щороку хворіють на ГРВІ, грип і, на жаль, мають такі ускладнення як пневмонія. У той же час є госпіталізовані в інфекційне відділення люди з підозрою на розвиток коронавірусної інфекції. Вони усі обстежені і очікують результатів з київської лабораторії», – сказала Надія Сальник.

Вона закликала людей, які повертаються до Дніпра з різних країн світу, сповістити про це свого лікаря. Протягом двох тижнів щодня він телефонуватиме і запитуватиме про стан здоров’я.

«Зараз не час для прогулянок, відвідувань дитячих секцій і планових відвідувань, наприклад, стоматолога, «бо зараз є час». Карантин – це період, коли необхідно залишитись вдома. Без нагальної потреби не спілкуватись з великою кількістю людей», – наголосила Надія Сальник.

Профілактика:

* дистанціюйтесь від кашливих або людей, які чхають поряд;
* вітаємось без обіймів і поцілунків;
* миємо руки з милом, оброблюємо їх антисептиком,
* не торкаємося обличчя, очей брудними руками;
* їжу готуємо ретельно;
* провітрюємо помешкання та проводимо вологе прибирання.

«Якщо раптом захворіли, нікуди не йдіть – телефонуйте своєму лікареві. Закликаємо бути спокійними і відповідальними до свого здоров’я та оточуючих!» – додала лікарка.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: