Дніпропетровський обласний лабораторний центр заперечує перевищення показників у воді Каховського водосховища

12 лютого 2020 о 11:15 - 2562

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Дніпропетровський обласний лабораторний центр заперечує перевищення показників у воді Каховського водосховища

За результатами повторних лабораторних досліджень, у воді з Каховського водосховища не виявили отруйних речовин.

Про це повідомив в.о. директора Дніпропетровського обласного лабораторного центру Олександр Штепа, передає прес-служба ДніпроОДА.

«7 лютого наш лабораторний центр отримав від «Кривбаспромводопостачання» перші проби води. Тоді результати показали, що усі показники – в межах норми. Але для більш об’єктивних результатів потрібні були додаткові дослідження, – сказав Олександр Штепа. – Слід розуміти, що стан води дуже мінливий. До водосховища потрапляють стоки, які можуть містити, зокрема, і отруйні речовини. Тому дуже важливо періодично проводити тестовий контроль показників».

10 лютого в районі селищ Грушівка та Мар’янське були відібрані по дві проби води окремо власником водопроводу та лабораторним центром для повторного дослідження. У Дніпропетровському обласному лабораторному центрі провели високочутливу диференційну діагностику, використовуючи метод газорідинної хроматографії. Результат – негативний. Жодних перевищень показників у воді не виявили.

Як повідомляється, остаточний висновок щодо безпечності використання води з Каховського водосховища зробить Держпродспоживслужба України та спеціальна комісія Апостолівської райдержадміністрації.

Нагадаємо, раніше через загрозу отруєння водою в Апостолівській ОТГ закрили 5 шкіл та 3 дитячих садка.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: