Рідне місто Президента обрали для базування Офісу контролю викидів у повітря

05 лютого 2020 о 09:58 - 2040

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Рідне місто Президента обрали для базування Офісу контролю викидів у повітря

Громадяни чекають на системні реформи у природоохоронній сфері, а не на показові заходи для Президента, навіть якщо вони продиктовані найкращими намірами.

Про це заявила Ірина Черниш, членкиня Громадської ради при Мінприроди, учасниця руху Save Dnipro.

Таким чином вона відреагувала на заяву від 29 січня про створення Урядом України Офісу контролю викидів у повітря, з місцем базування у Кривому Розі (рідному місті Президента – ред.).

Раніше премєр-міністр України Олексій Гончарук повідомив у Facebook:

«Задля максимальної ефективності Офіс працюватиме безпосередньо в Кривому Розі – у місті, де це питання є найбільш гострим».

 

Ірина Черниш акцентувала, що Кривий Ріг знаходиться на 6-му місці в Україні за даними Комплексного індексу забруднення атмосферного повітря міст України у першому півріччі 2019 р.

«Головним аргументом прем’єр визначив найгострішу в Україні проблему рівня забруднення повітря саме у Кривому Розі.

Однак, згідно з офіційним звітом Гідромету за 1 півріччя 2019 року, який є суб’єктом державного моніторингу і дані якого використовуються як державними органами, так і суб’єктами господарювання, Кривий Ріг 6 (!) в рейтингу, 1 – Дніпро, 2 – Маріуполь.

До речі, Прем’єр під час осінніх смогів сам посилався саме на дані Гідромету, тож дивно, що зараз він їх проігнорував», – написала учасниця руху Save Dnipro.

 

 

Вона також звернула увагу, що правового підґрунтя для створення Офісу контролю викидів у повітря в українському законодавстві немає.

«Більше того, абсолютно незрозумілий його майбутній функціонал. Моніторинг на джерелах викидів, фоновий моніторинг, державний контроль в сфері охорони навколишнього природного середовища? Поки запитань більше, ніж відповідей», – пише Ірина Черниш.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: