Хворих, що зійдуть з поїзда, одразу дистанціюватимуть до лікарень, – Комісія з епідбезпеки

28 січня 2020 о 12:34 - 1682

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Хворих, що зійдуть з поїзда, одразу дистанціюватимуть до лікарень, – Комісія з епідбезпеки

Обласна влада створила на Дніпропетровщині робочу комісію з епідеміологічної безпеки.

«Ми вже робимо все необхідне для безпеки жителів Дніпропетровщини. У разі необхідності, тобто безпосередньої загрози , ми забезпечимо додаткове фінансування, а не чекатимемо його з Києва!» – зазначив Святослав Олійник, голова обласної ради, цитує прес-служба облради.

Визначені основні напрямки стратегії інфекційної безпеки:

* мобільні пункти попередньої експрес-діагностики,
* карантинні умови,
* профілактичні заходи, у т.ч. забезпечення області необхідною кількістю респіраторів та медикаментів.

Головне завдання – тримати під пильним контролем усі шляхи доступу вірусу.

«Аеропорти і вокзали – це перші ворота, через які коронавірус може потрапити в область. Саме тому ми вже почали облаштовувати ці пункти технікою та спеціалістами, які проводитимуть усі необхідні заходи», – розповів Святослав Олійник.

Безконтактні термометри та тепловізори – саме це допоможе визначити хворих, які зійдуть з поїзду чи трапу літака. Таких людей одразу дистанціюватимуть та проводитимуть діагностику їх захворювання.

Оскільки наразі лише у Нідерладах та Німеччині існують можливості діагностувати саме коронавірус, то в області спочатку перевірятимуть хворих методом виключення на відомі ГРВІ.

У разі виявлення підозри на захворювання швидкі доправлятимуть таких пацієнтів до інфекційної лікарні.

Окрім того, важливим заходом визначили інформування населення щодо профілактичних засобів. Загалом, вони не сильно відрізняються від звичних: особиста гігієна, провітрювання приміщень, обмеження контактів у разі симптомів хвороби.

«Список усіх рекомендацій буде представлений населенню найближчим часом. Ми розповсюдимо його через усі доступні нам канали зв’язку», – повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Нагадаємо, у Китаї кількість смертей від пневмонії, спричиненої новим типом корона вірусу – вірусу 2019-nCoV, зросла до 106. Загалом в країні зареєстровано 4 тисячі 515 випадків зараження. Глобальна стурбованість щодо швидкості поширення інфекції зростає.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: