Мати-наркоманку судять за незабезпечення сину необхідних умов життя

28 січня 2020 о 12:14 - 1345

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Мати-наркоманку судять за незабезпечення сину необхідних умов життя

Павлоградською місцевою прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт відносно 30-річної громадянки за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ст.166 КК України (злісне невиконання встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки).

Про це повідомила прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.

Так, вказана громадянка, достовірно знаючи, що її 2-річний син з моменту народження має захворювання центральної нервової системи (одна з причин виникнення якого – вживання жінкою наркотичних препаратів під час вагітності), відмовилась надавати дитині необхідну медичну допомогу за рекомендаціями лікарів.

Внаслідок таких дій матері стан здоров’я дитини погіршився. Наразі йому поставлено діагноз: органічне ураження центральної нервової системи з грубою затримкою психо-моторного та мовного розвитку, що може призвести до інвалідності.

Крім того, жінка неодноразово притягувалась до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків щодо забезпечення хлопчику необхідних умов життя, натомість продовжила вести аморальний спосіб життя, зловживати алкогольними напоями та вживати наркотичні засоби.

Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває.

ДОВІДКА

Стаття 166  КК України «Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування»:

Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, – карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: