Дніпровців запрошують на підписання декларацій із сімейним лікарем

10 січня 2020 о 08:48 - 1392

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Дніпровців запрошують на підписання декларацій із сімейним лікарем

У 2019 за кошти міського бюджету Дніпра закуплено обладнання на суму близько 5 млн грн у рамках муніципальної комплексної програми «Здоров’я населення м. Дніпра».

Про це повідомила начальниця відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Кравець, повідомляється на офіційному сайті міськради.

Витратних матеріалів для проведення діагностичних досліджень придбали на 1,3 млн грн.

«Окрім того, для забезпечення пільгових категорій населення необхідними лікарськими засобами та лікувальним харчуванням з міського бюджету було виділено 139,6 млн грн», – сказала Тетяна Кравець.

У Дніпрі на сьогодні з лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги понад 70% від числа мешканців міста підписали декларації. Це 705 тис. декларацій.

«Пацієнтам, які мають декларацію із сімейним лікарем, надають рецепти для отримання ліків за урядовою програмою «Доступні ліки». За 2019 рік у цій програмі взяли участь 57,6 тис. пацієнтів Дніпра з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом і бронхіальною астмою. Запрошуємо мешканців міста, які ще не уклали декларації з сімейними лікарями, до центрів первинної медико-санітарної допомоги», – закликала чиновниця.

З кінця 2018 року центри первинної медико-санітарної допомоги перетворені у комунальні некомерційні підприємства з автономним статусом. Вони отримують фінансування з Національної служби здоров’я України (НСЗУ), розмір якого залежить від кількості підписаних декларацій з лікарями.

ДОВІДКА
У Дніпрі 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких входить 61 амбулаторія.

За словами Тетяни Кравець, кожна амбулаторія центру оснащена обладнанням для проведення обстеження та надання медичної допомоги дорослим і дітям (електрокардіографи, аналізатори крові та сечі, глюкометри, спірографи, пульсоксиметри тощо). Попри фінансування з НСЗУ заклади первинної ланки підтримує місто.

Зі свого боку, генеральна директорка центру № 9 (Індустріальний район, провулок Фестивальний, будинок 1) Галина Одінцова зазначила, що після автономізації заклад самостійно обрав пріоритети розвитку.

«Ми надали перевагу створенню умов доступності з урахуванням маломобільних верств населення. Так, торік зробили капітальний ремонт на першому поверсі центру. З-поміж іншого, улаштували новий ґанок, поставили автоматичні двері, систему відеоспостереження, зробили двобічний пандус.

У холі будівлі улаштовали вказівники зі шрифтом Брайля та тактильну плитку для людей з особливими потребами. На ці цілі було виділено близько 3 млн грн.

Також нас фінансово підтримує і місто. За минулий рік з муніципального бюджету наш центр отримав близько 15 млн грн», – додала Галина Одінцова.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: