Яхт-клуб, що намиває штучні півострови, судиться проти припису

08 січня 2020 о 06:58 - 2519

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Яхт-клуб, що намиває штучні півострови, судиться проти припису

23 січня 2019 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпра Женеску Елеонора Вячеславівна продовжить розглядати справу, яку веде ще з 2016 року.

Як повідомляється на порталі «Судова влада України», судовий розгляд адміністративної справи № 200/18308/16 23.01.2020 призначений на 16:30.

Позов заявила Громадська організація «Дніпровський спортивно-парусний яхт-клуб «Січ», ще коли вона називалася «Дніпропетровський спортивно-парусний та культурно-етнографічний клуб «Січ».

Відповідач – Департамент транспорту та охорони навколишнього середовища Дніпровської міської ради. Суть – «про визнання протиправними дій та скасування припису».

 

Скрін-шот даних порталу «Судова влада України»

 

Раніше «Лица» писали про цей яхт-клуб, який знаходиться навпроти буд. 134 по вул. Набережна Перемоги. У 2018 році міський бюджет Дніпра не отримав 688.054,72 грн від цього яхт-клубу, бо Дніпровська міська рада програла суд про оплату пайового внеску на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Дніпра.

Справа в тім, що яхт-клуб доказав суддям, що його будівлі – це «позашкільний навчальний заклад, які звільнені від сплати пайової участі на розвиток інфраструктури міста відповідно до чинного законодавства».

Про який припис Дніпровської міської ради йдеться у позовній заяві яхт-клубу, яку розглядає суддя Женеску – невідомо. Адже в Єдиному держреєстрі судових рішень по цій справі опублікований єдиний документ, і це – Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі від 31 жовтня 2016 року.

Тим часом, як інформують «Лица» читачі, незаконне будівництво яхт-клубу «Січ», у тому числі штучного полуострову, а також перекриття проточності гребного каналу на Дніпрі, вже призвели до екологічної катастрофи.

«Відсипали 800 метрів насипу (звалювали будматеріали в річку) і повністю перекрили рух води в гребному каналі – це за осінь.

Влітку вже вся затока цвіла, були перекриті всі пляжі на початку коси – стояча вода і 20 метрів до насипу. Вкрадено 8 га акваторії.

Не уявляв раніше, як таке можливо: в місті Дніпро, з самовільним захопленням берегової лінії (1 км) і зміною русла р. Дніпро (800 м насипу в акваторію), руйнується кращій в світі гребний канал – об’єкт Олімпійської збірної України.

Держава витратила 140 млн гривень на будівництво мосту для циркуляції води в гребному каналі.

Захоплення акваторії організацією з назвою «Яхт-клуб «Січ» протирічить законам и Конституції України. Це порушенням закону про охорону берегової лінії. Воно призвело до припинення циркуляції води в гребному каналі, забрудненню його й пляжу коси гребного каналу.

Наслідок – цвітіння води в теплу пору року на 5 км від узбережжя р. Дніпро (п’ять житлових масивів «Перемога-»), у т.ч. на береговій лінії парку, водно-лижного стадіону і гребного каналу. Таке ж спостерігалося до 1992 року – до того, як відкрили проточний міст на початку коси гребного каналу для циркуляції води», – написав до редакції наш читач.

В Єдиному держреєстрі судових рішень опублікована ухвала про дозвіл, який суддя надав прокурору другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Дніпропетровської області Ружанському Євгенію Борисовичу, прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні №22018040000000094.

У листопаді 2019 суд дозволив їм тимчасовий доступ до оригіналів документів (з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій), які перебувають у володінні Громадської організації «Дніпровський спортивно-парусний яхт-клуб «Січ» (код ЄДРПОУ 25725262, адреса: м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 77Б, керівник Дідик В`ячеслав Степанович), а саме матеріалів стосовно: права власності (володіння, користування, розпорядження) земель, що використовуються ГО «Січ» (в тому числі договори спільної діяльності, договори оренди землі, державні акти); землевпорядна документація щодо земель, що використовуються ГО «Січ» (в тому числі й новостворених земель водного фонду, прибережної захисної смуги тощо); рішення та узгодження органів влади щодо надання в користування або власність земель, що використовуються ГО «Січ»; проектна документація щодо встановлення прибережної захисної смуги; проектна документація щодо створення (насипу) штучного півострову тощо.

«За наявною інформацією посадовцями ГО «Січ» всупереч проектної документації здійснюється насип штучних півостровів та заток для швартування яхт. З цією метою використовується будівельне сміття.

В свою чергу, насип штучних масивів змінює русло та проточність річки Дніпро, що призводить до застою та цвітіння води й гибелі місцевої водної фауни. При цьому, використання будівельних відходів порушує окремі вимоги природоохоронного законодавства», – йдеться у документі.

Чи закінчено/припинено, чи продовжується це розслідування – наразі невідомо.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: